Bu ne sevgi, ah!

Bu ne sevgi, ah!
Bu ne sevgi, ah!
Enrique Iglesias konseri için Küçükçiftlik Parkı'nı dolduran kız ordusu, Latin yıldızın sıcak tavırları karşısında nedeyse eridi, bitti...
Haber: ASLI BARIŞ / Arşivi

Her uzun tatildeki gibi İstanbul ıssızlığa gömüldü. Trafik rahat, sokaklarda in-cin tek kale maç yapıyor. Buna rağmen, önceki gece Küçükçiftlik Park’taki Enrique Iglesias konserinde izdiham vardı. Ezici çoğunluğu kızlar oluşturduğu için kapıda sıkı bir eleme süreci yaşandı. Güvenlik görevlileri tacize, olay çıkarmaya ‘meyilli’ gördükleri tipleri kapıdan çevirdi. Böylelikle yaşı 10’dan başlayan; ablasını, annesini kapıp gelen kız güruhu, rahat rahat eğlendi.
Sponsor firma ‘Collezione’, Instagram’da yayımlanan en güzel konser fotoğrafının sahibine Iglesias’la tanışmayı vaat ettiğinden, onlarca kız dudaklarını bükerek poz verip zaman öldürdü. Şarkıcı hayranlarını çok bekletmedi; sadece 18 dakikalık bir rötardan sonra üzerinde ‘34’ rakamının yer aldığı bir tişörtle sahnedeydi. Dumanların içinden koşarak gelen Enrique, kuvvetli hiti ‘Tonight (I’m loving U)’yla açılışı yaptı. Performansı ‘I like it’, ‘Dirty Dancer' gibi tempolu parçalarla, hız kesmeden, performansı devam etti.

Dancer’ gibi tempolu parçalarla devam etti. 

Dans şovları, multivizyon gösterileri vs. yoktu ama Iglesias’ın seyirciyle içli dışlı olmayı sevmesi, keyifli bir ortam yarattı. Uzatılan telefonlarla kayıt yapmaktan, fotoğraf çekmekten yılmadı. Konserin ortasına henüz gelinmişti ki “Kim sahneye çıkmak ister?” dedi; iki erkeği şarkı söylediği alana götürdü. Ekibe bir üçüncü seyirci katıldı. Bu kadar kadının arasından üç erkeğin sahnede olması, izleyicileri hayal kırıklığına sürükledi. Iglesias, üçlünün yanına oturup ‘sıra gecesi’ havasında ‘Stand By Me’yi söylemeye koyuldu. Ancak, üçlünün parçanın sözlerini bilmemesi üzerine, fasıl ortamı kısa sürdü. Iglesias o sırada, sahnedeki hayranlarının İranlı olduğunu öğrendi. Türk izleyicinin kalbini fethetme projesi, biraz sekteye uğradı.
En can alıcı nokta slow hiti ‘Hero’yu seslendirirken yaşandı. Enrique, genç bir kızı podyuma çıkardı. Kızın heyecandan şok geçiren bakışları karşısında ona serenad yaptı, kollarına alıp dans etti, dudağından öptü. Seyirciler huşu içindeydi, kimileri neredeyse histeri krizi geçirdi. Iglesias, ‘Tonight’ın ‘erotik’ versiyonunu söyleyerek, 1 saat 45 dakikalık performansını bitirdi. Belki kısaydı ama seyirciler memnun görünüyordu. Çıkışta duyduğumuz “Alo, Anne inanamıyoruam, bir kızı öptüü, hem de dudağındannnn” tipi telefon konuşmaları, “Kızıımmm, insan ötesi bir insan buuu” cümleleri birbirine karıştığına göre...