Bu suşiler böyle yeniyor

Suşi nasıl yenir? Japonya'dan sonra ABD'ye sıçrayan 'çıplak kadın üzerinde suşi yeme' modası, ABD'li kadın haklarını koruma ve feminist kuruluşlarını ayaklandırdı.

NEW YORK - Suşi nasıl yenir? Japonya'dan sonra ABD'ye sıçrayan 'çıplak kadın üzerinde suşi yeme' modası, ABD'li kadın haklarını koruma ve feminist kuruluşlarını ayaklandırdı.
Seattle, Los Angeles ve New York'taki bazı lüks suşi lokantalarındaki bu uygulamayı, 'insanlıktan çıkmak' olarak niteleyen kadın kuruluşları, seksi suşi sofrasına karşı geniş çaplı bir medya kampanyasına hazırlanıyor.
Kadın kuruluşları New York kentindegösteridüzenlerken çıplak kadın üzerinde suşi servisi yapan lokantalarsa ayda ya da haftada bir düzenledikleri bu 'etkinliğin' bir sanat gösterisi gibi görülmesini istiyor. Bonzai adlı lokanta, çıplak kadın üzerinde suşi servisi karşılığında 5 dolar 'kuver' parası alıyor. Yarım saatlik vardiyalar halinde yedi çıplak model çalışıyor.
Lokantadaki Uzakdoğulu bir model, 'sakin ve rahat' işte çalıştığı için memnun: "Buraya gelip bir kez bu deneyimi yaşamadan yorum yapmak komik."