'Bu virüs vücudu tamamen terk etmiyor'

'Bu virüs vücudu tamamen terk etmiyor'
'Bu virüs vücudu tamamen terk etmiyor'
ABD'de kök hücre tedavisiyle iyileştiği duyurulan iki AIDS'li hastasında yeniden HIV'e rastlandı. Doktorların "Bu da gösteriyor ki virüs vücudu tamamen terk etmiyor" dedi.

ABD ’de kök hücre tedavisiyle iyileştiği duyurulan iki AIDS’li hastasında yeniden HIV’e rastlandı. Doktorların “Bu da gösteriyor ki virüs vücudu tamamen terk etmiyor” dedi.

ABD’deki Brigham and Women’s Hastanesi’nden doktorlar kök hücre tedavisinin ardından temmuz ayında tamamen iyileştiğini duyurdukları iki HIV pozitif hastasının kanında virüsün yeniden ortaya çıktığını açıkladı. Hürriyet 'ten Birce Bora'nın haberine göre isimleri açıklanmayan iki erkek hastanın tedavisini gerçekleştiren ekibin başında bulunan Dr. Timothy Henrich, Florida’daki AIDS araştırmaları konferansında yaptığı açıklamada elde ettikleri son bulguların HIV’in, hastaların vücudunu hiçbir zaman terk etmediğini, sadece beyin, karaciğer ve mide gibi farklı dokularda 'saklandığını' gösterdiğini söyledi.

Dr. Henrich, hastaların bir kez daha antiviral ilaç tedavisine başlatıldığını belirtirken “Bu iki hastayı tamamen iyileştirmeyi başaramamış olsak da bu süreçle virüs ile ilgili çok şey öğrendik” dedi.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Hürriyet

  ,

  AIDS

  ,

  HIV

  ,

  Virüs

  ,

  Erkek

  ,

  zaman

  ,

  beyin