Bu yıl gözler aşağıya takıldı

Bu yıl gözler aşağıya takıldı
Bu yıl gözler aşağıya takıldı

Penelope Cruz, kendisine birkaç yıl önce hediye edilen, Pierre Balmain imzalı, krem rengi, ?vintage? elbiseyi giymişti.

Bu yıl Oscar törenlerinde modaseverlerin gözleri eteklere yapıştı. Çoğu yıldız açık renklerden seçtikleri elbiselerinde üst kısımları sade, alışıldık kesimlerde tutup etekleri kabartmış, balık pullarıyla süslemiş, kuyruklarla hareketlendirmişti...

HOLLYWOOD - Parıltılı kumaşlar, ışıl ışıl kristal, pul, payet, boncuklar ama illa ki açık renkler... 81. Oscar Ödülleri gecesinde kırmızı halıda yürüyenlerin çoğu kırık beyaz, açık sarı, bej, uçuk pembe gibi açık renkleri seçerken, Heidi Klum gibi kırmızıya bürünen ya da Angelina Jolie gibi siyahtan vazgeçmeyenler de vardı.  Gecenin bir özelliği de çoğunlukla dekoltelere takılan gözlerin bu kez aşağılara kaymasıydı çünkü bu yıl elbiselerin çoğunun üstü değil etek kısımları hareketliydi.
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu seçilen Penelope Cruz, kendisine birkaç yıl önce hediye edilen, Pierre Balmain imzalı, krem rengi, kabarık etekli, straples ‘vintage’ elbiseyi giymişti. Sarah Jessica Parker, Dior imzalı, gelinliği andıran, uçuk yeşil, kabarık etekli, straples elbiseyle çarpıcı ama rahatsız görünüyordu. Çok beğenilenlerden Anne Hathaway şampanya rengi, pullarla süslü bir Armani tasarımı giymişti. Gençlerin idolü ‘Hannah Montana’ yıldızı Miley Cyrus açık renk elbisesininse balık pulunu andıran gümüş işli katları vardı.
‘En İyi Kadın Oyuncu’ Kate Winslet tek omuzlu, siyah Yves Saint Laurent tuvaletiyle, koyu renk giyen az sayıdaki yıldızlardandı. Geceye sevgilisi Brad Pitt’le katılan Angelina Jolie, Elie Saab marka siyah, uzun, straples elbisesini büyük yeşil küpelerle tamamlamıştı. Sevgilisi John Mayer’la gelen Jennifer Aniston ise üstü işlemeli, açık renk, dar, uzun bir kıyafet giymişti. ‘Ağır toplardan’ Meryl Streep, Alberta Ferretti imzalı gri şifon bir elbise, Sophia Loren ise eteği fırfırlı sarı bir kıyafet seçmişti. (Yaşam Servisi)