Bülent Ersoy: 'Cebinde mi götürecek Saray'ı?'

Bülent Ersoy: 'Cebinde mi götürecek Saray'ı?'
Bülent Ersoy: 'Cebinde mi götürecek Saray'ı?'
Bülent Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Sarayı hakkında tartışmaların yersiz olduğunu söyleyerek, "Cumhurbaşkanlığı Sarayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sarayıdır." dedi.

Bülent Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Sarayı hakkında tartışmaların yersiz olduğunu söyleyerek, "Cumhurbaşkanlığı Sarayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sarayıdır." dedi.

Gündemde tartışmalara neden olan Cumhurbaşkanlığı Sarayı hakkında birçok isimden sonra Diva da yorumda bulundu.

"KENDİ CEBİNDE Mİ GÖTÜRECEK"

Ersoy, "Saray'ın hep dedikoduları oldu nedense. Ama ilerleyen Türkiye'de bakınız Atatürk zamanında Çankaya'da o görkemli Saray'ı yaptı. Şimdi bu zaman diliminde böyle bir şeyin olması Sayın Cumhurbaşkanımıza Allah uzun ömürler versin. Ama şimdi giderken kendi cebinde mi götürecek o Saray'ı ?" dedi.

"HERKESİ MEMNUN ETMEK İMKANSIZ"

"Orası Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sarayıdır." diye ekleyen Bülent Ersoy şöyle konuştu; "Bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin iftihar meselesidir bence. İsteyen kabul eder isteyen etmez. Herkesi memnun etmek zaten imkansızdır. Uygun görmüşler güzel yapmışlar tebrik ve takdir ediyorum." (Gazetevatan)


  http://www.radikal.com.tr/126380512638059

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  atatürk sömürüsü - ex nihilo

  dilimize pelesenk olmuş bir deyim var: atatürk sömürüsü diye. ve dikkat ediyorum genelde bu eleştiri atatürkçülere yapılıyor. ne kadar haklıdır, yerindedir ayrı tartışma konusu ama şu ifade düpedüz atatürk sömürüsü değil mi? işgüzarlığın daniskası değil mi?atatürk ün yaptırdığının adı köşktü bir defa ve şu imkanların ne kadarı seferber edilmiş, harcamalar ne kadar büyüktü? aklım bu kadar pespaye yorumları bu kadar ucuz yalan söylemeyi almıyor. işte buna rağmen bu kadar rahat konuşmak eğer sadece atatürk ün isminin geçmesinin verceği gevşemeyle yapılabiliyorsa o zaman tanımın ilk anlamına şimdi daha iyi uyuyor ATATÜRK SÖMÜRÜSÜ.

  cebinde goturmezse sayilmiyor mu - keryil

  o zaman cumhurbaskanindan caycisina herkese son model makam arabasi tahsis edilsin. nasil olsa kimse cebinde goturemez makam arabalarini. demek ki hirsizlik, savurganlik, halkin parasini sahsi keyfe tahsis filan sayilmiyor bunlar. neden? cunku cebinde goturecek degil ya makam araclarini! herkese ucak da alin. aman prestij. komsular ne der. cavide hanimin esi kafam kadar elmas almis cavide hanim'a sen hala otur...

  Ayakkabi Kutusu - user395405

  Ayakkabu Kutusundami Goturecek deseydin.. Birde arastirin bakalim sarayin ihalelerini kimler almis.....

  - sofronitsky

  Cumhuriyetlerin sarayı olmaz aynı adalet kavramının sarayı olmadığı gibi. Sarayı olan devlet Cumhuriyetle yönetilmiyor demektir aynı adalet saraylarında adalet olmaması gibi.

  Iste malesef bu bir iftihar olayi degil Bulent hanim - user1068823

  Demokratik ulkelerde boyle abartili kamu binalari, hatta "saraylar" yapilamaz. Bu tarz yapilar totaliter rejimlerde gorulur. Gelismis ulkelerdeki ornekleri ya yoktur yada bu ulkeler DEMOKRASIYE GECMEDEN ONCE yapilmistir. Bakiniz, bati Avrupa kralliklari, Sovyetler birligi siransinda insan edilmis sayisiz saray. Vergi odeyen vatandaslarin ciddi bir hesap sorma mekanizmasina sahip oldugu yerde, bazi insanlar aile gecindiremiyorken, boyle bir binanin hesabi halka verilemez. Soylediklerime katilmayan bir okur lutfen buraya bir yorum yazarak DEMOKRATIK bir ulkede insa edilmis boyle bir "saray" gostersin, tukurdugumu yalamazsam namerdim

  Fikir Beyan Etmek - user1107643

  Simdi bu sözleriyle fikrini mi beyan etmis oluyor bu zat? "Fikir" denilen sey bir bireyi digerlerinden ayiracak türden olursa gercek anlamda fikir olma özelligini tasir. Yoksa öyle sirf birilerini memnun etmek icin söylenen bir sözün birey olabilmek konusunda kisiye hicbir getirisi yoktur. Ki o "birileri" de nedense hep iktidari elinde bulunduranlar oluyor.

  Tek götüreceği - user398892

  Cumhurbaşkanının giderken götüreceği şeylerden biri, benim helal ETMEYECEĞİM kul hakkımdır.