Bülent Ersoy kemer krizini anlattı

Bülent Ersoy kemer krizini anlattı
Bülent Ersoy kemer krizini anlattı
Bülent Ersoy, cumartesi akşamı THY'nin Antalya-İstanbul seferinde emniyet kemerini bağlamayıp olay çıkardığı, uçuşun bir saat geç yapılmasına neden olduğu iddialarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Bülent Ersoy, kemer takmama nedeninin yıllar önce geçirdiği bir kaza olduğunu, ama yazıldığı gibi hostese ya da yolculara saygısızlık yapmadığını belirtti: “Yıllar önce Adana ’da bir trafik kazası geçirdim. Emniyet kemeri karnımın yarılmasına, iç organlarımın dışarı çıkmasına neden oldu. Dolayısıyla yıllardır bu fobiyle yaşıyorum. Uçakta kabin amirine de durumu anlattım, ‘Yardımcı olur musunuz?’ dedim. Kaptana sormaya gitti, dönüşte ‘Bağlanması şart’ sözünü tekrarladı. Bir kez daha bağlayamayacağımı ifade ettim. Çünkü sorun sadece fobi değildi. Böbrek taşı rahatsızlığımdan dolayı kasıklarımda dikiş var. Yaralarımın iyileşmesi için de Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Güven tarafından tedavi ediliyorum. Bu açıklamam bile ikna edici olmadı. Pistin çok başındaydık ve kaptan ‘Dönüyoruz’ dedi. Uçaktan inmedim, zabıt tutturdum. 15 dakikalık bir gecikme oldu, sonra ek kemer getirdiler, bir şekilde bağlandı. Bu arada arka taraftaki insanları duydum, ‘Böyle şey olur mu? Ayrıcalık bu’ falan diyorlardı. Kalktım ayağa, kibarca izahatımı yaptım, sağlık sorunlarım olduğunu söyledim, gönüllerini aldım. Ama perdenin hemen arkasında şişmanca bir beyefendi ‘Sağlık sorununuz varsa uçağa binmeseydiniz’ dedi, gayet kin ve nefret dolu bir sesleniş yaptı. Ona tekrar böbrek taşı hastası olduğumu, dikişlerimin bulunduğunu anlatmaya çalıştım ama tavrını sürdürdü. Bunun üzerine ‘Aynı dili konuşmuyoruz’ diyerek yerime oturdum. Olay bundan ibaret. Ortalığı dağıtmam, rezillik çıkarmam gibi bir durum olsa, bu da tutanaklara geçerdi. Kimseyi rahatsız etmedim, halka o şekilde davranmadım, halkımız her şeyin üstündedir.”

KENAN EVREN ARTIK ER OLDU!

Bülent Erso, basın toplantısında kendisine 80 döneminde 7 yıl sahne yasağı koyan Kenan Evren’le ilgili sorulara da yanıt verdi. Evren’den “Ressam şahıs” olarak bahseden Ersoy, şöyle dedi: “O kişi, o ressam benim ekmeğimle oynadı. Hâlâ çok kırgınım, üzgünüm. Allaha şükürler olsun benim itibarım yedi sene sonra geri verildi, onunsa itibarı geri alındı. Kenan Evren, yani ressam, artık bir Genel Kurmay Başkanı ya da bir Cumhurbaşkanı değil, er oldu. Cennet ve cehennem önce bu dünyada yaşandı.” (Cenker Tezel- Hürriyet )