Bunaltıcı sıcaklarda havuz serinliği

Bunaltıcı sıcaklarda havuz serinliği
Bunaltıcı sıcaklarda havuz serinliği
Bunaltıcı sıcaklar etkisini göstermeye başlamışken tatile gidemeyenlerin imdadına havuzlar yetişiyor. İşte dört büyük şehirden havuz seçenekleri...
Haber: HÜLYA AVTAN / Arşivi

Moda Denİz Kulübü: Deniz suyuyla dolu havuzunun yanı sıra 0-6 yaş çocuk grubu için ayrı bir çocuk havuzu da bulunan Kadıköy Moda Deniz Kulübü çocuklu ve çocuksuz aile paketlerinin yanı sıra üye olmayanların günlük ziyaretine de açık. Giriş 0-4 yaş arası ücretsiz, 4-18 yaş arası yüzde 50 indirimli, yetişkinler için ise 120 TL.
Aqua Marine Büyükçekmece: 3000 kişilik kapasitesiyle Aqua Marine eğlenmek isteyenlere de hitap ediyor. Devasa su kaydıraklarının yanında rafting ve botla ırmak keyfi yaşayabileceğiniz Aqua Marine’de 10 değişik dalga boyu var. 0-4 yaş arası grubu ücretsiz; 5-12 yaş 20 TL; kadın 30 TL; erkek pazar günü hariç 40, pazar günü 45 TL.
Hilton İstanbul: 90 yıldan fazla zamandır hizmet veren Hilton Otel’in havuzu sadece kendi misafirlerine değil dışarıdan gelmek isteyenlere de açık. Sıcaktan bunalanlar için şehrin orta yerinde ve ulaşımı kolay otel, havuzuyla da iyi bir serinleme imkânı sunuyor. Hafta içi 75 TL ve hafta sonu 125 TL olan havuzdan 0-3 yaş ücretsiz, 3-6 yaş yüzde 50 indirimli fiyatlarla faydalanabiliyor.
Suada Club : Galatasaray Adası’ndaki Suada Club yazın tatile gidemeyenler için alternatif kaçış noktalarından. Boğazın ortasında hijyen standartları doğrultusunda deniz suyu kullanılarak hazırlanmış olimpik havuzun yanısıra dünya mutfaklarından lezzetler de sunuluyor. Tekneler, köprüler ve İstanbul silueti ile süslenen doğal dekorasyonuyla cazip havuzlardan. 0-6 yaş ücretsiz, 6-12 yaş yüzde 50 indirimli olmak üzere yetişkinler için hafta içi 80 TL, hafta sonu 100 TL.
Dalyan Club: Dalyan Club’ta ağaçların gölgesinde, aileniz ve dostlarınızla bunaltıcı sıcaklardan uzaklaşabilirsiniz. Hem üyelere hem de dışarıdan gelen ziyaretçilere açık havuzun yanında kulübün restoran ve barından da yararlanabilirsiniz. 0-6 yaş arası ücretsiz, 6-12 yaş yüzde 50 indirimli; hafta içi 50 TL, hafta sonu 60TL.
Gebze Life Port: Tuzla, Gebze, Pendik ve Ataşehir’e yakın Life Port’ta yetişkin havuzunun yanı sıra çocuk havuzu seçeneği de var. 0-6 yaş ücretsiz, 6-12 yaş yüzde 50 indirimli; hafta içi 40TL, hafta sonu 50 TL.
Swiss Otel Büyük Efes: İzmir’in merkezinde yer alan Swiss Otel Büyük Efes havuzuyla da şehrin orta yerinde kısa süreli de olsa tatil yapma imkânı sunuyor. Havuz 0-6 yaşa ücretsiz, 6-12 yaş arasına da yüzde 50 indirimli; hafta içi 90 TL, hafta sonu 95 TL.
Aquba Aupark İzmir: İzmir’in ilk su parkı olma özelliğine sahip Aquba Aupark, altı su kaydırağı ve iki yarı olimpik havuzuyla eğlence ve tatili bir araya getiriyor. Aynı anda 500 kişiye hizmet verebilen tesiste zengin yemek seçenekleri var. Hafta içi ve cumartesi günleri tüm öğrencilere 15 TL, tek kişi 20 TL, aile 60 TL, hafta sonu öğrenciler 20 TL, tek kişi 25 TL, aile 70 TL.
Aquapark Gölbaşı: Ankara ’nın en büyük yüzme havuzuna sahip tesiste çocuk havuzunun yanında düşme havuzu da var. Havuz keyfinin yanında tenis kortları, futbol sahası ve basketbol sahasıyla da farklı spor alternatifleri de sunuyor. 0-4 yaş arası ücretsiz, 4-12 yaş 19 TL, hafta içi 35 TL, hafta sonu 40 TL. Çarşambaları halk günü ve 28 TL.
Aquapark: Efes Harabeleri ve Meryem Ana evine oldukça yakın bir konumda bulunan Aqua Fantasy Aquapark farklı mimarisi, kaydırakları ve eğlence seçenekleriyle geniş bir yelpazede hizmet sunuyor. 0-3 yaş ücretsiz, 4-9 yaş arası 40 TL, 10 yaş ve üstü ise 55 TL.
Avenue: Ankara Beştepe’deki Avenue yeşilliğin ortasında bir havuz. Giriş ücretleri hafta içi 20 TL, hafta sonu 30 TL.
Esenboğa Airport Otel: Kavaklıdere’de yer alan Esenboğa Airport Otel hem Ankara’nın merkezi bölgelerine çok yakın hem de havuzun yanında sunduğu spa ve sauna hizmetleriyle de iyi bir alternatif. Havuza giriş hafta içi 30 TL, hafta sonu ise 40 TL.
Kaplan City Aquapark ve Yüzme Havuzu
Diyarbakır’daki Kaplan City’de hem kavurucu yaz sıcağında serinlemeniz mümkün hem de kaydırak ve düşme havuzunda eğlenceli vakit geçirmeniz. Salı günlerinin kadınlar günü olduğu tesiste kafeterya ve halı saha da mevcut.