BUNLAR DA VAR

Karanlık Deniz
İtalya’dan erotik bir film ‘Karanlık Deniz’ (Mare Nero). Dedektif Luca ve Veronica ciddi bir ilişki yaşamaya başlar. Telefonda aldığı bir cinayet haberi Luca’yı etkilemeye başlar. Kurbanın hayatı, bir şekilde Luca’nın erotik arzularını ateşler ve Veronica’ya olan sevgisinden şüphe edecek kadar alçak bir hayat yaşamaya başlar. Luca kendi fantazilerinden oluşan kâbuslar ve cinsel zevklerle hayatını altüst eder. Roberta Torre’nin yönettiği filmin oyuncuları Luigi Lo Cascio, Anna Mouglalis, Maurizio Donadoni.

Şenlikname: Bir İstanbul Masalı
Sultan’ın biricik kızının saraydan kaçırılmasıyla başlayan macera, İstanbul’un tarihi mekânlarında amansız bir mücadeleye dönüşüyor. Saf mehtercilerin, eski korsanların, saray muhafızlarının karıştığı macerada bir de aşk öyküsü filizlenir. İstanbul 2010 Ajansı’nın desteğiyle çekilen ‘Şenlikname: Bir İstanbul Macerası’nın yönetmeni İsmail Eren. Yapımcılığını Mine Vargı’nın üstlendiği filmde İlker Yiğen, Ayfer Dönmez, Naci Taşdöğen, Ahmet Mekin ve Sümer Tilmaç rol alıyor.

Çakallarla Dans
Gözünü para hırsı bürümüş karısının gazına gelen muhasebeci Servet, üç arkadaşıyla birlikte çalıştığı şirketin internet hesaplarından yüklü miktarda para çalmaya karar verir. Hepsi birbirinden ‘çakal’ ama aynı zamanda da saf olan dört kafadar başladıkları işi ellerine yüzlerine bulaştırır. Murat Şeker’in yönettiği ‘Çakallarla Dans’ın başrolünde Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar ve Tuba Ünsal var.

Karanlık Cennet
Yaz tatillerini geçiren Gaspard ve Marion biribirlerine delicesine aşıktırlar. Deniz kenarında buldukları cep telefonunu sahibine vermek istediklerinde, adamın gizemli bir kadınla buluşacağını keşfederler. Gilles Marchand’ın yönettiği Gregoire Leprince-Ringuet ve Louise Bourgoin rol alıyor.

Teslimiyet
Emre Yalgın’ın yönettiği film İstanbul’da dört travestinin mücadelelerini ele alıyor. Sanem, beraber yaşadığı üç travestiyle birlikte seks işçisi olarak hayatını kazanmaktadır. Mahalleye yeni taşınan Gökhan’ın ilgisini çekmeyi başarır. İkili arasında suskun bir ilişki başlar.

Çakal
İstanbul’un yoksul mahallelerinden birinde yaşayan Akın’ın hayatı, annesinin ölümüyle şekil değiştirmeye başlar. Çalıştığı marangoz atölyesinden çaldığı parayla yeni bir hayat kurmayı planlarken, sevgilisi Deniz’in bu planı saçma bulup onu terk etmesi, arkadaşı İdris’in yaptığı teklifi kabul etmesine sebep olur. Erhan Kozan’ın ilk filmi ‘Çakal’da İsmail Hacıoğlu, Damla Sönmez, Uğur Polat ve Erkan Can rol alıyor. ‘Çakal’, bu yılki Antalya Altın Portakal’da yarışmaya hak kazanan 15 film arasında yer almıştı.

Başımıza Gelenler!
Haftanın romantik komedisi Hollywood’dan geliyor. Katherine Heigl ve Josh Duhamel’in rol aldığı ‘Başımıza Gelenler!’de (Life as We Know It), tek ortak noktaları vaftiz kızları Sophie’ye karşı duydukları sevgi olduğunu anlayan Holly ve Eric, aralarındaki anlaşmazlıklarını bir kenara bırakmak zorunda kalıyor. Filmin yönetmeni ise Greg Berlanti.