'Burası hayat dolu'

'Burası hayat dolu'
'Burası hayat dolu'
Damat podyumunda yürüdükten sonra, markanın Hello dergisiyle birlikte yaptığı partiye katılan Irina Shayk ve Dita Von Teese'in ortak görüşleri, İstanbul'un 'enerjik' olduğu yönündeydi
Haber: ASLI BARIŞ - asli.baris@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul Moda Haftası devam ediyor ama, etkinliğin beşinci sezonuna damga vuran şov şimdiden belli; Top model Irina Shayk ve Dita Von Teese’le Damat defilesi ve sonrasında gerçekleşen parti. Defileyi tasarımları incelemekten çok, dünyanın en seksi kadınlarından ikisini izlemeye gelen kalabalık, küçük çaplı itiş-kakıştan sonra 800 kişilik salona girmeyi başardı. Ancak hakkını vermek gerek, geçen sezon çoğu defilede yaşanan ön sırada yer kapma mücadelesi, organizasyonun iyi olması nedeniyle gerçekleşmedi. Açılışı pudra rengi mini elbiseyle yapan Irina Shayk, podyuma sadece iki kez çıktı. ‘Burlesque’ filminin müzikleri eşliğinde ‘Celebration’ koleksiyonu tanıtıldıktan sonra, sıra şov kızı Dita Von Teese’deydi. Podyumda bir buçuk dakikadan fazla kalmayan dansçının yarattığı etki, görülmeye değerdi; Smokiniyle Barry White parçası eşliğinde yürüyüp, sigara içerken, onu izleyen kalabalık kendisine hakim olamadı, ayaklanarak dansçıyı coşkuyla alkışlamaya başladı. Von Teese bu ilgiye şapkasını çıkarıp, davetlileri selamlayarak karşılık verdi. 

Erkek giysileri giymek çok kışkırtıcı 
Dita Von Teese defile sonrası kuliste neden Damat defilesini seçtiği sorusuna şöyle cevap verdi: “Smokin benim hayatımın önemli bir parçası. Ben bir burlesque sanatçısıyım, kostümlerimde de 1950’li yıllardaki pin-up kızlarının stilini kullanıyorum. Bir kadının smokin gibi maskülen bir parçayı giymesini de kışkırtıcı buluyorum. Onun için Damat’ın podyumunda yürümeyi kabul ettim. İstanbul’a daha önce gelip, şov yapmıştım. Burada dostlarım da da var. Bu kenti seviyorum, hayat dolu.”
Defile sonrası Hello ve Damat işbirliğiyle düzenlenen partiye moda dünyasından çok magazin dergilerinin ‘cemiyet’ sayfalarında gördüğümüz isimler katıldı. Arasında Eda Taşpınar, Siren Çarmıklı, Ebru-Harun Tan çiftinin bulunduğu yaklaşık 250 davetli 10.30 itibarıyla W Hotel’in Lounge’ı doldurarak, Von Teese ve Shayk’i beklemeye başladı. Mekana Nurettin Hasman’ın da gelmesiyle tüm bakışlar Eda Taşpınar’ın üzerine kilitlenmişti ki, Dita Von Teese sevgilisi Louis-Marie de Castelbajac’la el ele içeri girerek ‘ikoncan’ı kurtardı.Üzerinde kendisi için özel tasarlanmış bir korse ve ceketle gelen dansçı ilginçtir ki, çok daha seksi bir kostüm giymesine rağmen podyumdaki halinden farklıydı; ‘ailemizin masum ve çekingen kızı’ havasındaydı. Ancak fotoğraf çektirmeye geldiğinde, yine defiledeki vamp kadına dönüştü. Uzun kirpiklerini kırpıştırarak gülümseyen yıldız, şov yapmak bir yana, çevresiyle çok ilgilenmedi bile. Daha ziyade şampanyasını yudumlayarak tasarımcı Jean Charles de Castelbajac’ın oğlu oyuncu sevgilisiyle bol bol öpüştü. Partiyi terk ettiği saat 01.00 sularına kadar aşkına gösterdiği ilgiye kısa sohbet araları verdi. Bu sırada masasında oturan kalabalık, resim çekilmesini engellemek için çetin bir mücadele halindeydi. “Çok yoruldu, sinirleniyor” nidalarıyla Von Teese’i koruma kalkanına almaya çalışan gruba rağmen, 38 yaşındaki dansçı, birlikte resim çektirme talebine son derece sıcak baktı. Teninin nasıl bu kadar beyaz göründüğünü sorduğumda da “Ben aslen sarışınım, ayrıca tiyatro makyajı kullanıyorum” diye karşılık vererek, güzellik sırrını paylaştı. 

Irina Shayk: Türkiye ’nin enerjisini sevdim
Von Teese’in hemen karşısındaki masada, ‘dünyanın en seksi kadını’ unvanını alan Irina Shayk oturuyordu. Titrinin hakkını veren mankenin seksapelinin etkisi altındaki davetliler, mankenin çevresinde pervane oldu. Shayk de kimseyi kırmadı; gece boyunca ayakta dans ederek, gülümsedi. Bu arada model, bir yandan da hummalı bir SMS trafiği içindeydi. Ama özel hayatıyla ilgili bilgi vermeme konusunda hassas davrandı; top modele “Erkek arkadaşın Ronaldo’yla mesaj mı yolluyorsun?” sorusunu sorduğumda gülümsedi, göz kırptı ve “Belki” diyerek geçiştirdi. Keyifli zaman geçirdiğini “İstanbul’un enerjisini çok sevdim. Burada herkes çok sıcak kanlı” cümleleriyle aktaran Shayk, sıcak tavırlarıyla ona hayranlıkla bakan kalabalığı daha da mest etti.

 


Yerli Yıldızlar Podyumda
Bu akşam Koton defilesiyle sona erecek İstanbul Fashion Week’in üçüncü gününde ‘yerli’ yıldızlar podyumdaydı. İFW kapsamında en çok ses getiren koleksiyonlardan birine imza atan Özgür Masur, baş manken olarak oyuncu Serenay Sarıkaya’yı kullandı. Çağla Şıkel, karma defilede yer alan Tuvana Büyükçınar’ın tasarımlarını sergilerken, Avva’nın podyumunda eski futbolcu, yeni dansçı Pascal Nouma vardı. Brezilyalı ünlü top model Alice Dellal ise günün en önemli şovu olan Mavi defilesindeydi. Üçüncü günde dikkat çeken başka bir olay, Gamze Saraçoğlu’nun italyan modaevi Pucci’nin koleksiyonundan ‘esinlenerek’ yarattığı uzun çizmeleri sergilemesiydi.