Burası Londra!

Burası Londra!
Burası Londra!
Londra'da evsiz bir adam kendine tahtalardan, tuğlalardan, bir kasadan ve bir çarşaftan oluşan gecekondu yaptı.

RADİKAL - Londra ’nın işlek caddelerinin birinde, evsiz bir adam etraftan bulduğu malzemelerle kendine bir nevi gecekondu yaptı. Yetkililer tarafından kim olduğu bilinmeyen adamın Ilford, Essex’de yaptığı gecekondusu bir kasa, kullanılmayan tuğlalar ve tahtalar, eski eşyalar ve pembe bir çarşaftan oluşuyor. Depo olarak kullandığı arabasının yanına yaptığı gecekondunun direk ve bayrağı bile var. Evsiz adam, gecekondunun üstüne yapıştırdığı notta “Bu eşyalar evsiz bir adama aittir. Lütfen kaldırmayın. Anlayışınız için teşekkür ederim” yazarak gecekondunun rahat bırakılmasını istedi.
Nota rağmen yerel görevlilerin evsiz adamın kim olduğuna dair hiçbir fikri yok. Yakınlarda bulunan ‘Welcome Center’ çalışanı Ursula Standen “Sosyal güvenlik görevlileri adamı bulmaya çalıştı fakat burada kalan kimse yok. Tanıdığımız ya da müşterimiz olan biri değil ama kendisi radarımızda” dedi.
İşlek bir caddenin kenarında olan gecekondu yerel sakinleri şaşırtıyor. Yerel sakinlerden biri “Ilford’un ana yolunda bir gecekondu olmamalı. Bu çok endişe verici” diye konuştu.
Londra’nın yerel otoritelerinden biri olan Redbridge Konseyi “Sosyal yardım servisimiz gecekonduyu ziyaret etti ve orada kimse yoktu. Ziyaretlerimiz, bir bilgi elde edilene kadar devam edecek” bilgisini verdi. (The Daily Mail)