Büyük aşk 65 yıl sonra evlilikle bitti

Büyük aşk 65 yıl sonra evlilikle bitti
Büyük aşk 65 yıl sonra evlilikle bitti
'Elbet bir gün buluşacağız' dediler ve dediklerini yaptılar


LONDRA - Michael Fitter ve Mary Oaten birbirlerini ilk kez İkinci Dünya Savaşı yıllarında, Londra'da bir kilisede tanıyıp sevmiş bir çift. Şu anda ikisi de 81 yaşında. Michael'in Mary'e evlenme teklif etmesinin üzerinden tam 65 yıl geçmiş.
İlk teklifin ertesi evlenemeyen ve ayrı ayrı insanlarla hayatlarını birleştirmiş olmalarına rağmen birbirlerini unutmayan, noel kartları göndermeyi ihmal etmeyen ikili sonunda hayatlarını birleştirdi.
Emekli öğretmen Michael "İlk teklif ettiğimde çok erkendi, olmadı. Ama her zaman Mary'ye karşı aşk besledim. İkimiz de tekrar bekar kalınca evlenmeye karar verdik" diye anlatıyor. Çift, Hayes'teki kilisede 1940'larda ilk buluştuklarında iyi arkadaş olmuş. Mary 1950'lerde çiftçi John ile evlenip üç çocuk sahibi olmuş. Michael da 1953'de Margaret ile evlenip iki çocuk sahibi olmuş. Michael'ın eşi Margaret 2008 şubatında, Mary'nin eşi John da dört ay sonra 87 yaşında ölmüş.
Michael'ın Mary'ye yazıp tekrar bir araya gelmeyi önermesiyle, ikili 65 yıl önceki ilk teklifin ardından, ortak yaşamları için 'evet' demişler... (The Daily Mail)