Büyük tren soyguncusu Ronnie Biggs öldü

Büyük tren soyguncusu Ronnie Biggs öldü
Büyük tren soyguncusu Ronnie Biggs öldü
Dünyanın en ünlü soyguncularından biri olan, bugünkü değerlerle 2.9 milyon İngiliz sterlini soyan Ronnie Biggs 84 yaşında öldü.

Çok sayıda televizyon kanalı dünyanın en ünlü soyguncularından biri olan Ronnie Biggs’in yaşam öyküsünü haber halinde yayınladı. Biggs, tarihe geçen soygunu, 8 Ağustos 1963’te gerçekleştirmişti. O tarihte marangoz olan Ronnie Biggs, kask ve kayak malzemeleri giyen arkadaşları ile birlikte Glasgow-Londra seferini yapan posta treninden 2,6 milyon sterlin yüklü 120 çanta ile kaçmıştı. 3 yıl boyunca İspanya, Avustralya ve Brezilya'ya giden, soygundan payına düşen 147 bin sterlini harcayan Biggs, daha sonra İngiltere ’de yakalandı. 30 yıl hapis cezasına çarptırılan Biggs, 1965’te ip merdivenle Wandsworth Cezaevi duvarlarını aşarak kaçmış, eşi Charmian ve iki oğlu ile Paris'e gitmişti. Dünyaca ünlü soyguncu 2001 yılında tıbbi yardım ihtiyacıyla İngiltere’ye dönünce tekrar tutuklandı. Biggs 2009 yılında sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmişti.

Birçok punk müzik grubuna ilham kaynağı olan Biggs, Sex Pistols ile birlikte “No One Is Innocent” (Kimse Masum Değildir) isimli bir parçasına da imza atmıştı.