Büyükerşen'den 'çivili koltuk' karikatürü

Büyükerşen'den 'çivili koltuk' karikatürü
Büyükerşen'den 'çivili koltuk' karikatürü
Aralarında Semih Poroy ile Bülent Arabacıoğlu ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in de bulunduğu 17 karikatüristin 50 karikatüründen oluşan karma sergi Tepebaşı Prof. Atila Özer Karikatürlü Ev'de açıldı.

Sergi , 15 Şubat’a kadar açık kalacak.Sergide Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in öğrencilik yıllarında çıkardıkları ‘Gıdıklama’ adlı duvar gazetesinde çizdiği çivili koltuk karikatürü ile birlikte üç karikatürde yer aldı. Geçtiğimiz günlerde belediyeye yapılan operasyonla gündeme gelen Büyükerşen “Daha o yıllarda koltuğun çivili olduğunu görmüşüm” diye konuştu. Açılışta konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise Karikatürlü Ev’in, önceki yıl aramızdan ayrılan karikatürist Atila Özer adına açıldığını ve karikatürist Kâmil Masaracı yönetiminde çocuklara yönelik karikatür çalışmaları yapacağını söyledi.

Karikatürist Atilla Yakşi tarafından şubat ayı boyunca gerçekleştirilen atölyenin ilk çalışmasına Kâmil Masaracı ve Semih Poroy da katıldı. Çocuklar, bu ilk atölye çalışmasında hayal dünyalarındaki karakterleri kâğıda döktü.