Çağatay Ulusoy: 'Piyasada çoğu insan içiyor'

Çağatay Ulusoy: 'Piyasada çoğu insan içiyor'
Çağatay Ulusoy: 'Piyasada çoğu insan içiyor'
"Bizim piyasada çoğu insan içiyor, kullanıyor"

Uyuşturucu temin etmek suçundan hakim karşısına çıkan Çağatay Ulusoy, önce kimseyle uyuşturucu içmediğini söyledi, daha sonra 4 farklı isimle uyuşturucu içtiğini belirtti


Ünlü dizi oyuncuları Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ile şarkıcı Cenk Eren 'uyuşturucu temin etmek' suçundan, 5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşmasında Çağatay Ulusoy hakim karşısına çıktı.


ULUSOY: "UYUŞTURUCU ALDIM"

Davanın tutuksuz sanığı Çağatay Ulusoy ifade verdi. Uyuşturucu temin etme ve ticareti suçlamalarını kabul etmediğini söyleyen Çağatay Ulusoy, "Kullanmak amacıyla uyuşturucu aldım. Kimseye vermedim. Kimseyle beraber içmedim" dedi.


ULUSOY: "ESRAR GÖTÜRECEKTİM"

Sanıklardan Hüseyin Orçun Benli'yi arayıp "balık var" demesiyle ilgili olarak Ulusoy, "Deniz Abla (Deniz Uğur) telefona çıkmasaydı esrar götürecektim. Onun evde olduğunu öğrenince esrar götürmedim. Deniz abla evde olmasaydı içmek için esrar götürecektim" açıklaması yaptı. Asmalımescit'te Orçun Benli ile 2 kere esrar içtiğini söyleyen Ulusoy, "Aldığım kişiyi tanımıyorum. Oradaki çocuklar içiyordu. Para vermedik. Davet ettiler" diye konuştu.


"MİDENİ BULANDIRAN BİR ŞEYİ NEDEN İÇİYORSUN?"

Nancy İprekoğlu'nun kendisine "Amsterdam da var" diyerek elinde Amsterdam'dan gelen veya Amsterdam olarak tabir edilen bir uyuşturucu maddenin de bulunduğunu söylediği görüşme hatırlatılan Ulusoy, "Görüşme doğrudur. O bana madde getirdi. Benim evimde içtik. Yurtdışından bir arkadaşı getirmiş. İçince midem bulandı. Esrar değildi." dedi. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci de, "Mideni bulandıran bir şeyi neden içiyorsun?" diye sordu. Ulusoy da, "Daha sonraki konuşmada Orçun'a iğrenç bir şey olduğunu söylüyorum" yanıtını verdi.


"GİZEM KARACA İLE 2 KEZ ESRAR KULLANDIK"

Ulusoy, savunmasına şöyle devam etti: "Sanıklardan Ergün Taş'ın evinde Gizem Karaca ile 2 kez esrar kullandık. Uyuşturucu kullanmasıyla ilgili olarak ise Ulusoy "Daha önce 1-2 kez içmiştim. Bir dönem işler iyi gidiyordu. Ama Emir'in Yolu dizisi başladığında psikolojik olarak kötüydüm. Dizi başladığında işler kötü gitmeye başladı ve daha çok içtim" deyince Mahkeme Başkanı, "Dizide herkes esrar mı içiyor?" diye sordu. Ulusoy da, "Bizim piyasada çoğu insan içiyor, kullanıyor " diye cevap verdi.

"BİR KISMINI İÇTİM"

Operasyon sırasında evinde bulunan esrarı şoförü Onur Tezer'in getirdiğini söyleyen Ulusoy, şunları söyledi: "Kendisi Sarıyer Çayırbaşı'nda oturuyordu. Mahallesinden buluyordu. Kendisi esrar içmez. Benden de para almadı. 10-12,5 gram getirmişti. Bir kısmını içtim. Kalanını da operasyon sırasında polise teslim ettim."

ARADA GİZEM KARACA AVUKATI İLE ÇALIŞTI

Çağatay Ulusoy'un ifade vermesinin ardından mahkeme duruşmaya ara verdi. Bu arada Gizem Karaca'nın avukatıyla beraber iddianameden kendisine sorulabilecek olası sorulara çalıştığı görüldü.


ADLİYE MEMURLARI FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ
Öte yandan adliye memurları Çağatay Ulusoy'la birlikte fotoğraf çektirmek için Ulusoy'u alıp mahkeme kalemine götürdü.


DİZİ OYUNCULARIN UYUŞTURUCU DAVASI


Oyuncular Deniz Uğur, Cemal Hünal ve Selen Katırcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu 6 kişinin tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

Ünlü dizi oyuncuları Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ile şarkıcı Cenk Eren 'uyuşturucu temin etmek' suçundan, 5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü.

İfadelerin ardından görüşü sorulan savcı, sanıklar Şeref Deniz, Murat Özgener, Cihan Şenyüz ve Ferdi Özer'in tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi. Diğer tutuklu sanıkların tahliyelerini talep eden Savcı, avukatların yakalama kararlarının ve adli kontrol hükümlerinin kaldırılması taleplerinin reddine karar verilmesini istedi.

MAHKEMEYE ARA VERDİ

Mahkeme, taleplere ilişkin kararlarını açıklamak için ara verdi. Bu sırada tutuksuz sanıkların koridordan ayrılmasına izin verilmediği dikkat çekti.

CEMAL HÜNAL VE DENİZ UĞUR TANIK

Yaklaşık 1 saatlik aranın ardından kararlarını açıklayan mahkeme, oyuncular Deniz Uğur, Cemal Hünal ve Selen Katırcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu 6 kişinin tanık olarak dinlenmesine karar verdi. Bu duruşmaya mazeret sunarak gelmeyen Sanık Cenk Eren'in mazeretini kabul eden Mahkeme, sanığın bir sonraki duruşma zorla getirilmesine hükmetti. Yakalama çıkarılan ve bu duruşmaya gelerek teslim olan Faruk Polat'ın tutuklanmasına karar veren Mahkeme, sanıklar Cihan Şenyüz, Ferdi Özer, Murat Özgener, Şeref Deniz, Cengiz Esmer, Emrah Akman, Erol Tutsak, Necati Fidan ve Neşat Çalıkoparan'ın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.


YURTDIŞI YASAĞI DEVAM, DURUŞMA 11 ŞUBAT'TA

Sanıklar Aydın Sarıoğlu, Tolga Disanlı, Kadir Çalıkoparan, Mehmet Akgün, Şehnaz Çalıkoparan, Feruz Tuncel, Mehmet Çakır, Ayşe Selin Boronkay ve Onur Tezer hakkında çıkarılan yakalamam emirlerinin devamına hükmetti.

Mahkeme, sanıklar Alp Parlar, Ferhat Yavuz, Nuri Kösem, Hüseyin Orçun Benli, Kaan Turgut, Yusuf Hasan Akgün, Özgür Sanlav, Mustafa Kabahor, Ergun Taş, Niyaz, Canbaz, Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca'nın yurtdışı çıkış yasaklarının devamına da karar verdi.


İKİ SANIK TAHLİYE
Sanıklar Recep Onur Bayramoğlu ve Aslı Keskin'in tahliyesine hükmeden Mahkeme duruşmayı 11 Şubat 2014'e erteledi

DHA