Çağdaş yaşam yararına müzayede

Çağdaş yaşam yararına müzayede
Çağdaş yaşam yararına müzayede

Müzayedede Burhan Doğançay (sağda) ve Alaaddin Aksoy un eserleri de yer alıyor.

Leyla Akçağlılar koleksiyonunda Prieur Bardin imzalı tablolar ve Bakkal Arif'in Hilye-i Şerif'i de yer alıyor

Portakal Sanat ve Kültür Evi pazar günü yeni bir müzayedeye hazırlanıyor. Müzayedede ‘Leyla Akçağlılar Koleksiyonu’nun yanı sıra özel koleksiyonlardan eserler de yer alacak.
Tekfen Holding’in kurucularından Necati ve Can Akçağlılar’ın kızı Leyla Akçağlılar’ın koleksiyonunda Herend, Meissen, Sevres porselenlerinin yanı sıra Aivazovski, Hoca Ali Rıza ve Sami Yetik’e ait peyzajlar, Prieur-Bardin imzalı oryantalist tablolar, ünlü hattat ‘Bakkal’ Arif’in Hilye-i şerif’i, çağdaş hattatların yazıları ve ıngiliz, Fransız mobilyalar yer alıyor. Bu eserlerin satışından elde edilecek gelir Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlanacak.
Müzayedenin ikinci bölümünde ise tablolar satışa çıkarılacak. Bu bölümde klasik Türk resminin büyük ustaları; Osman Hamdi Bey’in ‘Eskihisar’dan Manzara, Halil Paşa’nın ‘Bostancı Sahilinde Gezinti’, Nazmi Ziya’nın ‘Kurbağalıdere’ , şevket Dağ’ın ‘Ayasofya’, Hikmet Onat’ın ‘Eyüp Sırtlarından Sisli Sabah’, Mahmut Cuda’nın ‘Vazoda Kırmızı Güller’ ve Hüseyin Rıfat Çeteci’nin ‘Kahvehane’ isimli eserleri yer alıyor.
Tanıtım sergisi açıldı
Cihat Burak’ın ‘Kedili Meyhane’, Orhan Peker‘in ‘At Arabaları’ ve ıhsan Cemal Karaburçak’ın ‘Peyzaj’ , Alaaddin Aksoy’un ‘ılahi Komedi’sinin yanı sıra Burhan Doğançay’ın eserleri de bu bölümde. Tanıtım 27 Kasım akşamına kadar Conrad Oteli International Lounge’de açık. Müzayede, pazar saat 14.00’te Conrad ıstanbul’da gerçekleştirilecek.


    ETİKETLER:

    sanat

    ,

    portakal