Cambridge'te tartışılan yarışma

Cambridge'te tartışılan yarışma
Cambridge'te tartışılan yarışma

cambridgetab.co.uk isimli sitedeki ankette, Karar sizin. Mutlu oylamalar denilirken, kız öğrencilerin kalçalarını gösteren fotoğraflar oylamaya sunuluyor

Cambridge Üniversitesi'nde okul gazetesinin düzenlediği "En güzel, en büyüleyici popo" yarışması büyük tartışma yarattı

İNGİLTERE ’deki dünyanın en saygın üniversitelerinden Cambridge Üniversitesi’nin online okul gazetesi The Tab, geçen seneki Kraliyet düğününde kalçasıyla dikkat çeken Prens William’ın baldızı Pippa Middleton’a ithafen “En güzel, en büyüleyici kalça” yarışması başlattı. “cambridgetab.co.uk” isimli sitedeki ankette, “Karar sizin. Mutlu oylamalar” denilirken, kız öğrencilerin kalçalarını gösteren fotoğraflar oylamaya sunuluyor.

Editör: Sadece eğleniyoruz
Ruth Graham isimli üniversiteden kadın görevli, “Kadınların seks objesi olarak gösterilmesine karşı sesimizi çıkarma sorumluluğumuz var” dedi. Derginin editörü Joe Bates ise geçen ay erkek öğrenciler arasında en güzel kalça yarışmasını düzenlediklerini söyleyerek, “Yarışma çok popüler, çok fazla iyi yorum alıyoruz. Sadece biraz eğleniyoruz” dedi.(hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/1088959108895912

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @ekremc123 - ekinkuru

  o seçim de birkaç gün önce yapılmış da siteden kaldırılmış. hatta önce erkeklerinki yapılmış kızlarınkine sonra geçilmiş. kızlarınki kaldırılmış sonra, erkeklerinki hala duruyor. okul öğrencilerinin bulunduğu başka bir forumda seçimin kopyası var, aynı öğrenci gazetesi adına yapılmış. (http://lapanchinadimariella.forumfree.it/?t=61667104) kıyametler koparmasa da bazı yerlerde tartışılmış. google'da "girls' rear of the year" olarak aratırsanız karşınıza çıkıyor bazı linkler.

  ... - fötrşapka

  Cambridge gibi bir üniversite daha akademik faaliyetler düzenleyemez miydi acaba? Zira sürekli böyle haberle gündeme geliyor. Yine geçenlerde de kendini okulda oy karşılığı pazarlayan bir başkan adayı kız vardı. Bir de Türkiye'de buna alkış tutan çakma entelektüel tabaka. İşin ilginç tarafı aynı kesim kadının sömürülmesine hayır diye geziyor. Bir zamanlar tezin bile Latince yazılması gerekiyordu ki kabul görsün. Bayağı değişmiş anlaşılan. Belki de ben üniversiteden çok şey bekliyorum, rasyonel bir ortam yerine geyik ortamına dönmüş. Bir de anlamadığım bir yer var "Kadınların seks objesi olarak kullanılmasına karşıyız." diyor. Peki niye kadınlar seks objesi gibi sanal ortamdaki abazan erkeklerin oylamasına sunuluyor? Bir de Batı'nın ahlakını ne zaman alacağız diyen yorumcu, niye illa birinin bir şeyini almak zorundasın? Başımıza ne geldiyse doğunun ahlakını olmak isteyen gerikafalılarla batının ahlakını almak isteyip sembolizm yapan şekilcilerden geldi. Aklını kullanıp bir yere varamaz mısın? İlla bir model mi olmalı önünde?

  Radikal hep bunu yapiyor - ekremc123

  Haberin aslinda kadinlar degil erkekler popolarini gosteriyor, radikal de ilgi cekici olsun diye resimleri degistirmis haberinde Haberin icerigi de tamamen farkli.http://cambridgetab.co.uk/features/cambridges-best-bum

  KADINLAR NASIL EŞİT OLUR - HARAYDIN

  Kadınlar kadın erkek eşitliğine bu kadar darbe vurur sonra sızlanırlar niye biz hak verilmiyor diye.Erkekler saltanatlarından vazgeçer mi elbette eşit hak vbermezler. Ama kadınlar kendilerini erkeklerin zevki için kullandırdıkça eşitlik talepleri zaten mümkün değil ki, bu nasıl olacak? Erkekler yüz türlü formül uydurup eşit iki insan yerine farklı statü çıkarır kadınlar farklı statüye talip olursa nasıl eşitlik olacak? Kadın dernekleri kendini kullandıran kadınlara niye engel olmaz. Şimdi seçmen bu kadınlar eşitlik için aday olsalar oy verir mi?

  Ne güzel eğlenmişler. - durden

  Yok kadınların sömürülmesi, yok ahlak... hepsi faso fiso genç insanlar biraz eğlenmiş gayette güzel eğlenmiş kafası örümceklerle kaplı insanların düşüncelerine aldırış etmeden istedikleri gibi. Gördükleri her şeyden cinsel anlamda saldırganlaşan, yüzlerce yıl öncesinde yaşayan insanlara inat.

  :D - buiştebiterslikvar

  Cambridge ve maltepe ünüversitelerini aynı kefeye koyup aynı potada eriten sayın yorumcularla gerçekten gurur duydum. umarım bu eşitlikçi ruhunuzun sosyal hayatın sanal alem dışındaki yüzeylerde yontularak kaybolmasına izin vermezsiniz. :D

  hastayim buhaberlere - ckk

  "Ingiltere bunu konusuyor" tarzi haberlerle Londra'da oturmama ragmen Ingiltere'de gundemde ne oldugunu Turk basinindan ogrenmeye bayiliyorum. Sabah 3 gazete Reuters'de boyle bir haber gormemistim, nasil kacirmisim! Turk basini gibisi, hele de Hurriyet gibisi yok, nerede ne konusuluyor, aninda yakalarlar! Digerleri hikaye...