Candy Crush oynarken tendonunu yırttı ama fark etmedi!

Candy Crush oynarken tendonunu yırttı ama fark etmedi!
Candy Crush oynarken tendonunu yırttı ama fark etmedi!
ABD'nin Kaliforniya eyaletinde 29 yaşındaki bir adamın cep telefonunda sürekli Candy Crush oynarken baş parmağı tendonunu yırttığı ancak bunu fark etmediği ortaya çıktı.

Uzmanlar, video oyunlarının ağrıyı unutturabileceğine dair bir kanıt bulmuş olabileceklerini söylüyor. BBC 'nin haberine göre  ABD 'nin Kaliforniya eyaletinde 29 yaşındaki bir adamın cep telefonunda sürekli Candy Crush oynarken baş parmağı tendonunu yırttığı ancak bunu fark etmediği ortaya çıktı. Bu kişi, yaklaşık iki aydır gün boyu Candy Crush oynadığını söyledi. Doktorlar bu durumun çok uzun süre video oyunları oynayan kişilerin bağımlı olabileceklerini ya da kendilerini sakatlayabileceklerini gösterdiğini söylüyor.

VİDEO OYUNU VARSA ACI YOK!
JEMA Internal Medicine adlı tıp dergisinde yer alan makaleye göre, sağ elini kullanan söz konusu kişi parmağında kronik ağrı olduğu şikayetiyle hastaneye geldi ve Candy Crush'a başladıktan sonra parmağını oynatamadığını söyledi. Muayanede baş parmak tendonunun yırtıldığı ve amaliyet gerektiği ortaya çıktı. Makaleye göre bu durum, video oyunlarının özellikle aşırı oynandığı zamanlarda acı duyulmasını engellediğine işaret ediyor. Dergideki makaleyi kaleme alan uzmanlardan Dr Andrew Doan, "Bazı video oyunları dijital ağrı kesici etkisi yapabilir" dedi. (BBC Türkçe) 


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Ağrı

  ,

  BBC

  ,

  BBC Türkçe

  ,

  Dijital

  ,

  Candy Crush