Canlı Yazı İşleri'nde 'Babamın Sesi' var!

Canlı Yazı İşleri'nde 'Babamın Sesi' var!
Canlı Yazı İşleri'nde 'Babamın Sesi' var!
Maraş katliamından etkilenen bir ailenin öyküsünü anlatan 'Babamın Sesi' filminin yönetmenlerinden Orhan Eskisoy konuk olacak

Maraş Katliamı ’ndan etkilenen bir ailenin öyküsünü anlatan ve bugün vizyona giren ‘Babamın Sesi’nin yönetmenlerinden Orhan Eskiköy, bugün 14.30’da Radikal Canlı Yazı İşleri’nde olacak. Orhan Eskiköy 14.30-15.30 arasında göndereceğiniz anı ve görüşler üzerinden, sizlerle filme dair canlı bir sohbet gerçekleştirecek.


Altın Koza’yı kazandı

‘İki Dil Bir Bavul’ ekibinin yeni filmi: ‘İki Dil Bir Bavul’ filmiyle büyük beğeni kazanan Orhan Eskiköy ve Özgür Doğan’ın, yeni projeleri ‘Babamın Sesi’ bugün vizyona giriyor. Orhan Eskiköy bu kez yanına ‘yönetmen ortak’ olarak hikâyenin sahibi ve filmin oyuncusu olan Zeynel Doğan’ı alırken, Özgür Doğan yapımcı olarak filme imza attı.
‘Babamın Sesi’, şimdilerde unutulan ‘ses kayıtları’ üzerinden babasının ve köklerinin izini süren genç bir adamın hem kendi hayatının derinlerine hem de başta Maraş Katliamı olmak üzere Türkiye ’nin önemli tarihi duraklarına uğrayan özel bir film. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nden ‘En İyi Film Ödülü’yle dönen ve yönetmenlerden Zeynel Doğan’ın ailesinin gerçek hikâyesinden yola çıkılarak oluşturulan filmin merkezinde, Doğan’ın babasından kalan kasetler yer alıyor. Film cuma günü vizyona giriyor.

CANLI YAZI İŞLERİ'NE KATILMAK İÇİN...

Chat programına katılmak için yapmanız gerekenler. Anasayfanın sağ bölümünde karşınıza çıkacak Canlı Yazıişleri butonuna bastığınızda bir canlı chat odasıyla karşılaşacaksınız.

Bu chat odası, Radikal gazetesinin yazıişleri elemanları o günkü gazeteyi yapmak üzere yuvarlak masada toplandığında aktif hale gelecek. Bizim sabah ve öğle toplantısı sırasında, yani günde iki seans olarak.

Her gün bir Radikal editörü, ismi ve resmiyle, o chat odasının yöneticisi olarak sizlerle buluşacak. Chat odasının sağ tarafında o günkü toplantı için tartışmak üzere hazırladığımız gündem maddelerimiz bir liste halinde yer alacak.

Radikal gazetesinin yazıişleri müdürlerinin, editörlerinin, bölüm şeflerinin ve muhabirlerinin elinde tuttuğu ‘gündem notları’nı bundan böyle siz de görebilecek, o notlara yenilerini ekleyip, varolanlarla ilgili fikirlerinizi paylaşabileceksiniz.

Chat odasının o günkü yönetici editörü size yazıişleri masasında tartışılanları da iletecek. Böylece Radikal gazetesinin ve Radikal.com.tr’nin manşetlerine birlikte karar verebileceğiz.

Bu chat odasında ‘görev alabilmek’ için (sol üst köşedeki butona tıklayarak) Radikal.com.tr’ye üye olmanız yeterli. Halihazırdaki üyelerimiz fazladan herhangi bir işlem yapmadan Canlı Yazıişleri’ne katılabilir.

Tahmin edersiniz ki, küfür, hakaret, nefret söylemi içeren cümle ve kelimeler bu odada barınamayacak. Onun dışında her türlü öneri ve eleştiriye açığız.