'Cannes'da Türk filmi olması gerekirdi'

'Cannes'da Türk filmi olması gerekirdi'
'Cannes'da Türk filmi olması gerekirdi'
66. Cannes Film Festivali'ne, bir mücevher markasının Türkiye tanıtım elçisi olarak katılan Hülya Avşar, "Türk filmi olması gerekirdi. Allah'tan Nuri Bilge Ceylan ve Fatih Akınlar bizim buralarda yüzümü güldürüyor" dedi.

Türk sinemasının ünlü ismi Hülya Avşar, 66. Cannes Film Festivali’nde, bu yıl kırmızı halıda yürüyen dünyaca ünlü yıldızlar arasında yerini aldı. Ünlü bir mücevher markasının Türkiye tanıtım elçisi olarak festivale katılan Avşar, bu yıl festivalde Türk filmi olmamasına üzüldüğünü söyledi. “Türk filmi olması gerekirdi. Allah’tan Nuri Bilge Ceylan ve Fatih Akınlar bizim buralarda yüzümü güldürüyor” diyen Avşar, daha önce de festivale geldiğini ancak bu kadar içine girmediğini de sözlerine ekledi.

“Daha önce uzaktan takip etmiştim. Organizasyon çok güzel, kırmızı halıda yürümek bile çok keyifliydi. İnsanları yormadan bu organizasyonu yapıyorlar. Kim olduğum bilinmediği halde çok ilgi ve saygı gördüm. Fransız basının ilgisini görmek kadın ve sanatçı olarak hoşuma gitti” diye konuşan Avşar, festivalde yarışmaya katılan bir Amerikan filmi seyrettiğini dile getirdikten sonra, “Burada film seyretmek çok kolay olmuyor, çok konsantre olamıyor insan. Ancak öne çıkan filmleri zaman içinde seyrediyorum” dedi.