Cansel Elçin: Tuba Büyüküstün de Beren Saat de süper kaliteli

Cansel Elçin: Tuba Büyüküstün de Beren Saat de süper kaliteli
Cansel Elçin: Tuba Büyüküstün de Beren Saat de süper kaliteli
İzmir'den ailesi ile 9 yaşında Fransa'ya gittikten sonra Türkiye'de dizi oyuncusu olarak üne kavuşan Cansel Elçin, birlikte oynadığı Tuba Büyüküstün ve Beren Saat'i 'Süper kaliteli' sanatçılar olarak nitelendirdi. Elçin, Büyüküstün ile yakın arkadaşlıkları olduğu hatırlatılınca "Ne dememi istiyorsunuz?" diye karşılık verdi.

RADİKAL- Zeynep Özek'in MBC4 kanalı için hazırladığı 'Turki Ekstra' programının sorularını yanıtlayan Cansel Elçin, İzmir veya İstanbul 'u görmeden ailesi ile birlikte gittiği Paris'te ilk kez bir süpermarket gördüğünü, orada 'kimliğini arayan bir çocukluk' dönemini geçirdiğini söyledi.

Elçin, Paris'te 25 yıl kalmasına rağmen her zaman Türk kaldığını, Türkiye 'de 'Kırık Kanatlar'dan sonra oynadığı 'Hatırla Sevgilim'i en çok sevdiği dizi olarak nitelendirdi. Elçin, bu konuda şöyle dedi:

"İlk dönem dizilerinden birisidir. O dizide piyasadaki herkes oynamıştır. Çok büyük prodüksyonlu bir işti. Dizi için gerçekten kaldırımlar, bir tramvay yapıldı. Biraz 'Romeo ve Jülliet' tarzı aşk hikâyesi de çok güzeldi. CHP 'li bir çocuk DP'li kıza aşık oluyor. Aile, çatışma, ağır melodram vardı orada. O melodramı oynamak keyifliydi."

Fransa'dan Türkiye'ye dönünce konuştuğu bazı kesimler tarafından bozuk Türkçe konuştuğu için eleştirildiğini belirten Elçin, "Çocukken Fransa'ya gidiyorum, 'Fransızca öğrenmen lazım' diyorlar. 20 yıl boyunca 'Fransız'dan daha iyi Fransızca öğrenmem lazım' diyerek o dili öğreniyorum. Orada tiyatro oynarken Türkiye'den rol geliyor, bana diyorlar ki 'Senin Türkçen bozuk, sana dublaj yapmamız lazım" diye konuştu.

Cansel Elçin, sunucu Liana Dahdouh'un sorusu üzerine birlikte oynadığı Arap dünyasında çok sevilen Beren Saat ve Tuba Büyüküstün'ün ikisinin de set arkadaşları olduğunu anlattı. Elçin, Arap hayranlarının Tuba Büyüküstün ile 'Yakın arkadaş' olduğu, birbirlerine yakıştıkları ve onu sevdiğine dair yazı ve fotoğraf paylaşımları olduğu hatırlatılınca gülerek "Burada ne dememi bekliyorsunuz?" dedikten sonra "Beren ve Tuba Büyüküstün ile telefonla görüşürüz sık sık. Her ikisi de güzel, ikisi de profesyonel, ikisi ile de çalışmak isterim. İkisi de süper ve kaliteli insanlar" karşılığını verdi.

Elçin, sol gözünün diğerinden daha küçük olduğunu öne sürenler bulunduğunu, kendisi için yazılan yorumlarda fark ettiğini ifade ederken, "Ben öyle şeylere takılmıyorum. Nedenini de bilmiyorum. Bazen yorulduğum zaman oluyor. Küçükken bisiklette kaza geçirdim. Biraz gözümün altında kemik zedelendi. Belki ondan da olabilir. Çocukken biraz yaramazdım; Taş, sapan, her şey oldu. Ondan olabilir" dedi. DHA