'Çapkınlık' sitesi hack'ledi: Fantezilerinizi açıklayacağız!

'Çapkınlık' sitesi hack'ledi: Fantezilerinizi açıklayacağız!
'Çapkınlık' sitesi hack'ledi: Fantezilerinizi açıklayacağız!
ABD ve Kanada'da oldukça popüler olan ve kullanıcılara evlilik dışı ilişki sunan 'ashleymadison.com' isimli çöpçatanlık sitesi siber saldırıya uğradı. Siteye saldıran hacker'lar şirketi kullanıcı bilgilerini yayınlamak ile tehdit ediyor.

Üyelerine evlilik dışı ilişki kurmalarını sağlayan online çöpçatanlık platformuashleymadison.com'un hack'lendiği iddia edildi.

İlk olarak KrebsOnSecurity tarafından duyurulan siber saldırıyı üstlenen 'The Impact Team' isimli hacker grubu, ashleymadison.com'u da bünyesinde bulunduran Avid Life Media'nın (ALM) veritabanları ele geçirdiğini açıkladı.

ALM'nin şirket içi belgelerinden üye profil bilgilerine kadar her şeye ulaştıklarını iddia eden grup, ALM'ye ait olduğu öne sürülen bazı bilgileri internette yayınladı.

Hacker'lar ashleymadison.com ve ALM'ye ait diğer çöpçatanlık platformlarının kapatılmaması halinde kullanıcı bilgilerini  yayınlanacağını belirtiyor. Hacker'lar ayrıca kullanıcıların fantezilerinin de yayınlanacağı tehditinde bulunuyor.

Kullanıcı gizliliği hakkında oldukça sıkı önlemler alması ile bilinen site 2001 yılında kuruldu.

"SİTE KULLANICILARINI ALDATIYOR"

Hacker'lar konuyla ilgili internette bir açıklama yayınladı.

Ashleymadison.com'un kullanıcı profillerini tamamen silmek için 19 dolar talep ettiğini ama kullanıcının bu ücreti ödemesine rağmen şirketin profili tamamen silmediğini belirten hacker'lar şirketin bu yalan sayesinde her yıl milyonlarca dolar kazanç elde ettiğini iddia ediyor. 

Sitenin 37 milyon kullanıcısının çoğunun ABD ve Kanada vatandaşı olduğunun altının çizildiği aynı açıklamada "Milyonlarca erkek kötü bir gün geçirecek" ifadesiyle kullanıcı bilgilerini yayınlamaya hazır olduğu mesajını verdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan kullanıcılarından özür dileyen ALM, güvenlik önlemlerinin artırıldığını ve siber sitenin güvenliğinin sağlandığını duyurdu.