Carine Roitfeld ile 10 yıl

Carine Roitfeld ile 10 yıl
Carine Roitfeld ile 10 yıl

Roitfeld imzasını taşıyan ilk sayının kapağında Kate Moss vardı(üstte). Natalia Vodianova 2002 te son moda bir Hint Fakiri.

Moda dünyasının en önemli isimlerinden Carine Roitfeld'in Vogue Paris'nin yayın yönetmenliğinden istifa etmesi ortalığı karıştırdı

Son on yıldır derginin yayın yönetmenliğini üstlenen Roitfeld, başka işlerle ilgilenmek istediğini belirterek, ocak sonunda görevini devredeceğini açıkladı. Roitfeld, her ne kadar yeni projelerinin ne olduğunu açıklamasa da, moda kulislerinde stil ikonunun tasarımcı Tom Ford’la birlikte çalışacağı konuşuluyor. Yönetmenlik hevesini aldıktan sonra yeniden moda dünyasına dönüş yapan Ford, 1994 yılında ‘ilham perisi’ olarak adlandırdığı Roitfeld’le Gucci’de birlikte çalışarak markanın satışlarını yüzde 90 artırmıştı. Efsane ikili olarak anılan Ford ve Roitfeld’in işbirliği Yves Saint Laurent’de de sürdü. 2001’de Vogue Paris’nin başına getirilen Carine Roitfeld, sansasyon yaratan yenilikçi moda çekimleriyle ünlendi. Kürk giyimini destekleyen karelere yer veren 55 yaşındaki yayın yönetmeni, hayvan hakları savunucuları tarafından eleştirilmiş, siyahi model kullanmak yerine sarışın top model Lara Stone’u boyayla ‘kararttığı’ için ‘ırkçılık’ suçlamalarıyla karşı karşıya kalmıştı. Gençlik yıllarında modellik yapan Roitfeld’in görevine Vogue Paris’nin moda editörü Emmanuel Alt’ın ya da Love dergisinde görev yapan Katie Grand’in getirileceği söyleniyor.


    ETİKETLER:

    Emmanuel