Caz ile illüzyon iç içe!

Caz ile illüzyon iç içe!
Caz ile illüzyon iç içe!
Japon bir sihirbaz ve ABD'li bir caz piyanisti bir araya geldi, sanat ve sihirin iç içe olduğu 60 dakikalık bir şov yarattı.

Yale Üniversitesi’nde son sınıfta bilgisayar programcılığı okumakta olan Japon mühendis Kenta Koga’nın, öğrenim hayatının önüne geçen büyük bir hobisi var: Sihirbazlık.

Koga, kendisinden farklı olarak sanata ve caza gönül veren Chicagolu arkadaşı Julian Reid ile bir araya gelerek, isimlerimizin baş harfleri ‘J’ ve ‘K’den de oluşan ‘Joker & King’ grubunu kurar. İkilinin amacı ise illüzyon ve caz gibi birbirine ters düşermiş gibi görünen iki dalı birleştirerek, ortaya yeni bir tür eğlence çıkarmak olur.Mantar Film ve Tokyo Story'nin düzenlediği, Engin Yenidünya'nın yapımcılığını üstlendiği turne kapsamında ABD , İspanya, Portekiz, İtalya, İsviçre, Güney Kore, Çin derken dünyayı turlayan bu ikili, en sonunda 60 dakikalık sihir ve caz dolu gösterisini sunmak için Türkiye ’ye geldi.  “Gösterimiz kenarları müzikle süslenmiş bir sihir gösterisi olmayacağı gibi küçük sihir oyunları içeren bir caz konseri de değil. Sahnede yapacağımız, sihir ve müziğin ahenkli birlikteliğini göstermek; senkronize bir şekilde kendi sanatlarımızın interaktif ilişkisini sergilemek” diyen ikili, şimdi sihir ve müziğin ahenkli birlikteliğini Türkiyeli sanatseverlere gösterecek.