Çelik'in gözüne çarptı işinden oldu

Çelik'in gözüne çarptı işinden oldu
Çelik'in gözüne çarptı işinden oldu
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik'in 'öyle kıyafet giymiş ki olmaz yani' diye işaret ettiği Gözde Kansu'nun işine son verildi. Çelik, 'Benimle ne ilgisi var bunun?' dedi
Haber: ECE ÇELİK / Arşivi

Geçen cumartesi akşamı ilk bölümüyle ATV’de yayımlanan eğlence programı ‘Veliaht’ın sunucusu Gözde Kansu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in eleştirisine maruz kalınca işinden oldu. Önceki gece Beyaz TV’de yayımlanan ‘Ne Var Ne Yok’ programına katılan Çelik, kamuda kıyafet serbestliği konuşulurken “Dün ana kanallardan birindeki yarışma programında sunucu öyle bir kıyafet giymiş ki olmaz bu yani. Kimseye karıştığımız yok ama çok aşırı. Dünyada da kabul edilemez” demiş, pazartesi günü de gazetelerde bu programın adı ve sunucusuna dair haberler yer almıştı.
Programda göğüs dekoltesi olan bir kıyafet giyen Kansu’nun işten atıldığını dün Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, Twitter’dan “ATV yönetimi ile konuştum. Evet Veliaht’ın yapımcısı Gözde Kansu’nun işine son vermiş. Fakat sebep kıyafeti değil performansının kötülüğü!” diye duyurdu. Bu açıklama üzerine sosyal medya birbirine girdi. Twitter’da büyüyen tepki üzerine ilk açıklamayı yapan Production House’un sahiplerinden Caner Erdem, Kansu ile devam edip etmeyeceklerinin henüz netleşmediğini söylemekle yetindi. Gün içinde aradığımız Gözde Kansu ise telefonlara çıkmayarak sessizliğini korudu.

ATV: Sunumunu beğenmedik

ATV Tanıtım Marka Müdürü Dilaver Kıvrak konuyla ilgili Radikal’e şu açıklamayı yaptı: “İlk bölümün ardından yapım şirketinden başka bir sunucu getirmelerini istedik. Reytingler çok düşük geldi. Gözde Kansu ilk bölüm için gereğinden fazla heyecanlandı, aşırı tepkiler verdi. Çığlıklarla programı açmasını, çocuksu tavırlarını beğenmedik. O gece sunumuyla ilgili sosyal medyada da tepki toplamıştı. Ancak bu durumun Kansu’nun giydiği kıyafetle alakası yok. Bana sorarsanız o dekolte bile sayılmaz. İnsanlar ne dekolteli kıyafetler giyiyor... Bu kadar abartılmasını anlayamadım. Yapım şirketi şimdi sunucuyla konuşuyordur. Yarın çekimler var. Yani yola Kansu ile devam edilip edilmeyeceğine yarın karar verilmiş olur. Biz onunla devam etmek istemedik. Belki başka bir kadın sunucu olur belki erkek sunucuya geçilir belki de Kansu’ya bir direktif verilir ve devam edilir. Ancak bu saatten sonra onunla devam edeceklerini zannetmiyorum. Kıza da yazık oldu çok istekliydi. Onun üzerine de bu kadar gidilmesini anlamıyorum. Olayın Hüseyin Çelik ’le alakası yok. Kansu’nun sunumunu sadece Çelik değil kimse beğenmedi.”