Cem Yılmaz, satranç turnuvasına katıldı

Cem Yılmaz, satranç turnuvasına katıldı
Cem Yılmaz, satranç turnuvasına katıldı
Türkiye Satranç Federasyonu'nun Küçükler Şampiyonası'na katılan komedyen Cem Yılmaz, satranç konusunda çok kötü olduğunu ve küçük oğlunun birkaç sene içinde onu geçebileceğini söyledi.

KEMER - Türkiye İş Bankası sponsorluğunda Kemer Limak Limra Otel’de düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası, devam ediyor. 27 Ocak’ta başlayan ve 1 Şubat’a dek sürecek şampiyonada 54 il ve KKTC’den 7- 12 yaş arası bin 300 sporcu yarışıyor.

Şampiyonanın üçüncü gününe, komedyen Cem Yılmaz damgasını vurdu.

’SATRANÇLA HEP SORUNUM OLDU
Sözlerine ’gülmek yok ama’ diye başlayan Cem Yılmaz ise yaptığı esprilerle salondakileri kahkahaya boğdu. Satrançla hep sorunu olduğunu anlatan Yılmaz, şöyle devam etti:

"Hangisi şah, hangisi vezir konusunda ilk uyarıyı almışımdır. Şampiyonaya katılan çocukların bu kadar iyi olacağını tahmin etmiyordum. Eğer bu çocuklar bugün bu durumdaysa, yarın ne olurlar? Özgüvenle çok daha iyi başarılar yapabilirler. Bizden yaşça daha gençlerin bizlerden daha iyi olduklarını görmek gibi bir duygu, yavaş yavaş bende de oluşmaya başladı. 6 aylık bir oğlum var ve şu anda benden daha kötü durumda. Vücut becerisi ve organlarına hakimiyet anlamında, kendisinden şu anda ilerideyim ama 3 ya da 5 seneye kadar beni geçecek. Satranç oynayanlara karşı bir özenme var ve onlardan çok şey öğrenileceğini düşünüyorum."

MİNİKLER YILMAZ’I BIRAKMADI
Basın toplantısının ardından Cem Yılmaz, şampiyonadaki 5’inci turunu, ilk hamleyi yaparak başlattı. Minik sporcular ise Yılmaz’a dokunabilmek için birbiriyle yarıştı. Bazı çocuklar da Yılmaz’dan imza almaya çalıştı. Minik sporculara başarılar dileyen Yılmaz, "Ben dersimi çalışıp geleyim, haftaya beraber oynarız" dedi. Bir süre satranç müsabakalarını izleyen Cem Yılmaz ve Adnan Bali, daha sonra Kemer’den ayrıldı.

DHA – Saffet YENİGÜN


  ETİKETLER:

  KKTC

  ,

  Türkiye

  ,

  Cem Yılmaz

  ,

  YAŞ

  ,

  Otel

  ,

  Bugün

  ,

  ,

  Karşı