Cem Yılmaz'dan Levent Kırca'ya: 'İhtiyar seni ciddiyete davet ediyorum'

Cem Yılmaz'dan Levent Kırca'ya: 'İhtiyar seni ciddiyete davet ediyorum'
Cem Yılmaz'dan Levent Kırca'ya: 'İhtiyar seni ciddiyete davet ediyorum'
Cem Yılmaz'ın Gezi Parkı eylemleri esnasında attığı tweetleri sildiği için kendisini eleştiren Levent Kırca'ya yanıtı gecikmedi...

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, kendisinin yazıp yönettiği ve rol aldığı ‘İçerdekiler’ adlı tiyatro oyununun sahnelenmesinin ardından konuşan Levent Kırca, Gezi Parkı eylemleri esnasında attığı tweetleri silen Cem Yılmaz’ı eleştirmiş “Bir tweet yüzünden tiyatrocu kardeşimiz Memet Ali Alabora’nın peşine düştüler. Genç kardeşimizi öldürmeye çalışıyorlar. Bunlar utanılacak şeylerdir. Ne yazık ki sanatçı kardeşlerimiz Türkiye ’den yediği ekmeği hak etmiyor. Paralarının, dizilerinin peşindeler. Lütfedip 2 tweet atan Cem Yılmaz, endişesinden, korkusundan öteki gün tweetleri sildi. Duydum ki ‘Bizim artık çocuğumuz var’ diyormuş. Ulan bizim yok mu? Burada ölenler çocuk değil mi? Biz çocuklarımızın çağdaş şekilde yaşaması için cumhuriyete sahip çıkıyoruz. Ne yapacaksak demokratik yollardan yapacağız” diyerek tepkisini göstermişti.


Cem Yılmaz’dan Levent Kırca’nın bu sözlerine ilişkin cevap gecikmedi ve komedyen kendi Twitter hesabından şunları yazdı: “İhtiyar seni ciddiyete davet ediyorum. Senin dengin değilim. Ben komedyenim... Ne olduğumu biliyor olman mümkün değil! Ben bu mecrayı sizler gibi kullanmadığımı defalarca söyledim! Ay sildi ay yazdı ay korktu ay pıstı. Bunu artık bırakın kardeşler. Rica ederim”