Cemil İpekçi 'Remzi'yi hayatından çıkardı

Cemil İpekçi 'Remzi'yi hayatından çıkardı
Cemil İpekçi 'Remzi'yi hayatından çıkardı
Cemil İpekçi, Remzi'yi hayatından çıkardı Ünlü modacı Cemil İpekçi, "Remzi" ön adının nüfus kayıtlarından silinmesi için dava açtı.

Cemil İpekçi, modacı kimliği ile Türkiye ’de ve dünyada “Cemil İpekçi” olarak tanındığını, “Remzi” ön adının ise hem hayatında hem sosyal yaşamında karışıklığa neden olduğunu öne sürdü. İpekçi, adının “Cemil” olarak tashihine karar verilmesini istedi.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne avukatı Suna Enyüce Ündücü aracılığıyla kayıtlı olduğu Fatih Nüfus Müdürlüğü’ne dava açan Cemil İpekçi, her ne kadar nüfus kayıtlarında “Remzi Cemil İpekçi” olarak geçse de kamuoyunda “Cemil İpekçi” olarak tanındığını belirtti.

"KARIŞIKLIĞA SEBEP OLUYOR"
Müvekkilinin modacı kimliği ile Türkiye ve dünyada “Cemil İpekçi” olarak bilindiğini ve tanındığını dava dilekçesinde anlatan avukat Ündücü, “Müvekkilim Cemil İpekçi olarak tanınırken ilk adı olan “Remzi” ismi, iş ve sosyal yaşamında kendisini tanıtmasını zorlaştırdığı gibi karışıklığa da sebep olmaktadır. Yapılan sözleşmeler ve resmi yazışmalarda karışıklık olmakta “Remzi” adı, farklı bir kişi olarak algılanmasına yol açmaktadır. Bu nedenle müvekkilimin “Cemil” adını kullanmasına, “Remzi” adının nüfus kayıtlarından haklı nedenle terkinine karar verilmesini talep ediyoruz” dedi. (Hürriyet - Özge Eğrikar)