Cenaze töreni için biletler tükendi

Cenaze töreni için biletler tükendi
Cenaze töreni için biletler tükendi

Salı günü düzenlenecek törenin ardından Forest Lawn Mezarlığı?nda toprağa verileceği açıklanan Michael Jackson için düzenlenecek törene rekor sayıda katılım olması bekleniyor.

Cenaze töreninin düzenleneceği Staples Center’de bekleyiş sürüyor.

LOS ANGELES, GARY - Amerikalı pop kralı Michael Jackson’ın ölümünün ardından Los Angeles’ta düzenleneceği açıklanan anma töreni için bilet taleplerinin alındığı internet sitesine yaklaşık 2 saatte 500 bin başvuru yapıldı. Jackson ailesinin temsilcileri tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, törenin düzenleneceği Staples Center’in, internetteki sitesine tıklanma yoğunluğu nedeniyle bir server daha eklenmek zorunda kaldığı söylendi. ‘Www.staplescenter.com’ adresinden çekilişle 17 bin 500 bedava bilet dağıtılacağının açıklanmasının ardından aşırı yoğunluk yüzünden site çöktü.
Bu arada, pop kralının erkek kardeşleriyle birlikte ‘Jackson Five’ grubuyla sahneye çıktığı gece kulübünün sahibi, binayı küçük parçalar halinde hayranlarına satmayı planlıyor. ABD’nin kuzeyindeki Indiana eyaletinde, Jackson ailesinin de bir zamanlar yaşadığı küçük kent Gary’de yaşayan işadamı Andrew Young, geçen yıl terk edilmiş haldeki ‘Mr. Lucky’s Lounge’ adlı kulübü alarak yeniden eski günlerine kavuşturmak istediğini, ancak Jackson’ın ani ölümüyle planlarının değiştiğini anlattı. Young, binayı elle, çok titiz bir biçimde parça parça sökeceklerini söyledi. Mr. Lucky’s Lounge, Gary’de bir yarışmada birinci geldikten sonra ‘Jackson Five’ grubunun sahneye çıktığı ilk kulüptü. Young, satışa sunulacak bazı hatıra parçaların gösterildiği bir internet sitesi kurmayı planladığını da sözlerine ekledi. Kırmızı tuğlalı gece kulübü yıllar önce kapanmıştı. İçeride ise ‘Jackson Five’ ile Michael Jackson’ın fotoğrafları hâlâ barı süslüyor. Jackson ailesi gece kulübüne çok yakın oturuyordu. Madenci baba, 1964’te beş çocuğuyla ‘Jackson Five’ı kurmuştu. Grup Motown Recodrs ile sözleşme imzalayınca aile Gary’ye taşınmıştı. Michael o zaman daha 11 yaşındaydı. Kentin anahtarının sahibi olsa da pop kralı Gary’yi pek sık ziyaret etmedi.
Bu arada, Jackson’ın evinde güçlü sakinleştirici ilaç bulunduğu açıklandı. Bir polis yetkilisi, sanatçının evinde Diprivan adlı sakinleştiricinin bulunduğunu söyledi. Damardan verilen anestezik ilaç Diprivan çoğunlukla ameliyathanelerde hastaları uyutmak için kullanılıyor. Propofol olarak da bilinen ilaç genellikle evde kullanılmıyor. (aa, ap)