Çiçekler ayaktan başa çıktı

Çiçekler ayaktan başa çıktı
Çiçekler ayaktan başa çıktı

Berlin Moda Haftası?ndaki son defilelerden birinin sahibi Gonzalez, tasarımlarını modellerin saçlarına kondurduğu çiçeklerle tamamlamıştı. Transparan elbise, olmazsa olmaz cesur işlerden... FOTOĞRAFLAR: AFP

BERLİN - Çok sayıda tasarımcının katılımıyla, 28 Ocak’ta başlayan ve dün sona eren Berlin Moda Haftası sıradışı çalışmalarıyla tanınan Alman tasarımcı Scherer Gonzalez’in 2009 sonbahar-kış koleksiyonuna ev sahipliği yaptı. Birbirinden ilginç kıyafetlerin sunulduğu defilede modacının yeni tasarımlarında da alametifarikası olan çiçeklere yer verdiği görüldü.
Gonzalez’in defilesinde özellikle modellerin saçlarında taşıdığı çiçekler göze çarptı. Defilede dikkat çeken işlerden biri de pelerini, aynası ve saçlarındaki elmalarla ‘Pamuk Prenses’i andıran bir havayla yaratılmış olanlardı. Modacı geçen yılki Berlin Moda Haftası’na da çiçekli ayakkabılarıyla damga vurmuştu. Moda çevreleri, Scherer Gonzalez’in saksıları ve çiçekleri geçen sene ayaklarda, bu yıl da başın üstünde taşıttığı yorumunu yaptı. Berlin Moda Haftası’nda görücüye çıkan çalışmalar arasında Türk modacı Hakan Koca ve Alman tasarımcı Karl Lagerfeld’in kreasyonları da yer aldı. (Reuters)