Ciciş Esra'ya hapis istemi

Ciciş Esra'ya hapis istemi
Ciciş Esra'ya hapis istemi

Twitter sayfasındagözyaşları içinde göğsünün göründüğü fotoğrafını yüklemişti.

Ciciş kardeşlerden Esra Ersoy'a trafik kontrolünde polislerle tartışması sonucu 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Geçen ay Beşiktaş ’ta aracına el koymak isteyen polislerle tartışan ve mahkemeye sevk edildikten sonra serbest bırakılan Ciciş kardeşlerden Esra Ersoy’a 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

3 YILDAN 15 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Savcılık soruşturmayı tamamlayarak iddianame hazırladı. İddianamede Ersoy'un " kamu görevlisine direnme, kamu malına zarar verme, yalan beyan, hakaret" suçlarından 3 yıldan-15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

HEM KÜFÜR ETTİ HEM TELSİZ KIRDI

İddianameye göre olay şöyle anlatıldı: "15 Mayıs tarihinde Esra Ersoy plakalı aracını kullanırken telefonla konuşması nedeniyle trafik polisleri tarafından durduruldu.
Polis memurları Ersoy hakkında idare işlem yapmak için araç ruhsatını istedi. Ancak Ersoy'un gösterdiği ruhsatta yazılan renkle kullandığı aracın rengi aynı çıkmadı. Polisler, Ersoy'un sürücü belgesini görmek istedi.

POLİSİN KOLUNU SIKIŞTIRDI

Ersoy, üzerinde sürücü belgesi olmadığı halde kardeşi Ceyda Ersoy'un sürücü belgesini gösterdi. Polis memuru Lokman Tok ise bunun üzerine Esra Ersoy'un aracından inmesini istedi. Ancak Ersoy bu esnada aracı hareket ettirerek kaçmaya çalıştı. Aracın içinden kendisini tutan polisi ise aracın camını kapatarak kolunu sıkıştırıp, 3-4 metre sürükledi.

"ŞEREFSİZ KÖPEKLER"

Önüne başka bir aracın geçmesi ile durabilen Ersoy, aracından inerek iki polis memuruna "Şerefsiz köpekler" şeklinde bağırarak hakaret etti. Ayrıca polislerden Lokman Tok'a saldırarak elinden aldığı telsizin antenini kırıp yere attı. Polisin elinden, boynundan ve kolundan yaralanmasına neden olan Ersoy, elindeki boş ceza tutanağını da yırttı." İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nin kabul ettiği iddianamesi ile Ersoy önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

'Ciciş' serbest: Polis beni elledi