Cihangir sırtlarında bir kelebek

"Biz sizin annelerinizin güzellik salonu değiliz," sloganıyla yola çıkan M.Butterfly, alıştığınız güzellik salonlarından farklı.
Haber: MELİS ÇELEBİ / Arşivi

"Biz sizin annelerinizin güzellik salonu değiliz," sloganıyla yola çıkan M.Butterfly, alıştığınız güzellik salonlarından farklı. Cihangir'in ara sokalarından birine saklanmış alternatif mekân, ismini David Cronenberg'in filmi M.Butterfly'dan almış. Hem kadınlara, hem erkeklere hizmet veren güzellik salonu, İstanbul'un Avrupa kentlerinden geri kalmadığını gösteriyor.
Mekânın işletmecileri Kamil Çakır ile Savaş Hasırcı, gece hayatını ve günlük hayatı bir araya getirerek burayı yarattıklarını ve sıradanlığın ötesine taşıdıklarını anlatıyorlar. Son yıllarda yeni açılan birçok mekânda hakim olan 'müşteriyi evindeymiş gibi rahat hissettirme' anlayışı burada da hissediliyor. Mekân tasarlanırken, müşterileri onun bir parçası yapmak hedeflenmiş. İnsan buradan dışarıya sadece rahatlayarak değil; aynı zamanda eğlenerek çıkıyor.
10:00-24:00 saatleri arasında açık olan M.Butterfly'da haftanın belirli günlerinde farklı kuaförler hizmet veriyor. Her salı Toka'dan Sedat, her çarşamba MOS'tan Petra, Barış ve Diba'dan Mesut sanatlarını icra ediyorlar. Saç kesimi dışında makyaj, manikür-pedikür ve ağda gibi kuaför hizmetleri de veriliyor. Aromaterapi, dövme ve piercing ise biraz daha cesur olanların tercihi. Yakın bir tarihte, botox, cilt tedavisi ve silikon gibi uygulamalar da M.Butterfly müşterilerine sunulacak.
Denize bakan kafesi ve butiği ise, burayı bir kompleks konumuna sokuyor. Sıcak ve soğuk içecekler, sandviçler ve salatalar eşliğinde chillout, jazyhouse, house ve progressive tarzda müzikler dinliyorsunuz. Ayrıca her ay burada konuk DJ'lerin katıldığı ofis partileri düzenleniyor.
Tel: (0 212) 249 16 64