Çılgın Alman ölümden döndü

Çılgın Alman ölümden döndü
Çılgın Alman ölümden döndü

Katjuscha adlı dişi kutup ayısı kadına saldırdı.

Berlin Hayvanat bahçesi'nde kutup ayılarının bulunduğu havuza atlayan 32 yaşındaki yaralı olarak kurtarıldı


BERLİN - Almanya’nın başkenti Berlin’deki hayvanat bahçesinde, bir kutup ayısı çiftinin bulunduğu havuza atlayan 32 yaşındaki bir kadın yoğun çabalardan sonra yaralı olarak kurtarıldı.
Görgü tanıkları, kadının çitlerin üzerinden atlayarak önce bir süre havuzun yukarısında bulunan kayanın üzerinde oturduğunu, daha sonra da yaklaşık 3 metre yükseklikten havuzun içine atladığını söylediler.
"Katjuscha" adlı dişi kutup ayısının, havuzda bir süre neşeli bir şekilde yüzen ve kendisine yaklaşmaya çalışan kadına saldırdığı ve kadını omuzundan, kolundan ve bacağından ısırdığı belirtildi.
Kısa sürede olay yerine gelen hayvanat bahçesi görevlilerinin kadına bir cankurtaran simidi attığı, ancak bu simidin kırıldığı, bunun üzerine ipe tutunan kadının zorlukla havuzdan yukarıya çekildiği ve ilk tedavisi yapıldıktan sonra Virchow kliniğine nakledildiği bildirildi.
Bir çocuk annesi olduğu belirtilen ve bu işi neden yaptığı henüz kesinlik kazanmayan kadının, klinikteki tedavisinden sonra bir psikiyatri kliniğine de sevk edileceği kaydedildi.
Hayvanat bahçesi yönetimi ise, söz konusu kadın hakkında meskene tecavüzden suç duyurusunda bulundu. (aa)