Çin güncel sanatını tanıyalım

Çin güncel sanatını tanıyalım
Çin güncel sanatını tanıyalım

Sanat profesyoneli olmayan kişilere güncel sanat eğitimi sunmak ve bilinçli sanat izleyicisi yetiştirmek amacıyla koleksiyoner Tansa Mermerci Ekşioğlu ile küratörler Zeynep Öz ve Laura Carderera tarafından kurulan SPOT Projects, 9 Kasım’da Divan Otel’de ‘Başarılı Sanat Koleksiyonerliği: Çin Modeli’ başlıklı bir seminer düzenliyor.

Çin örnekleri üzerinden bu coğrafyada koleksiyonerlik, güncel sanat tarihi ve sanat dünyasının gelişimi arasındaki etkileşimin inceleneceği seminere konuşmacı olarak Çin sanatı üzerine uzman Karen Smith, ‘Çin güncel sanatının dünyadaki elçisi’ olarak anılan, Tate, MoMA gibi ünlü müzelerin danışma kurulunda yer alan Uli Sigg ve Şanghay’daki Arthub Asya Kültür Vakfı’nın eşyöneticisi ve Witte de With Müzesi’nin direktörü Defne Ayas katılacak.

Saat 10.00-17.00 arasındaki İngilizce seminerde Türkçe çeviri de yapılacak. Katılım bedeli 400 lira olan seminerde American Express ve Miles&Smiles’a yüzde 10 ile 20 arasında indirim yapılıyor. Ancak aşağıdaki soruyu doğru yanıtlayan iki Radikal okuru, konferansı ücretsiz izleyebilecek. Bilgi için: www.spot-projects.com

Soru: Konferansın konuşmacılarından olan ve 'Çin güncel sanatının dünyadaki elçisi’ olarak anılan Uli Sigg, hangi ülkede doğdu?

Not: Bu sorunun doğru cevabını radikaldenkazan@radikal.com.tr adresine gönderen 10’uncu ve 20’nci kişi, ‘Başarılı Sanat Koleksiyonerliği: Çin Modeli’ seminerine davetiye kazanacak. Cevaplarla birlikte ad-soyad, mail ve telefon bilgilerinizi de iletmeniz gerekiyor