Cindy'ye şantaj yapan Türk teslim oldu

Eski top model Cindy Crawford'dan şantaj yoluyla para sızdırmak istediği gerekçesiyle hakkında Amerikan federal makamları tarafından soruşturma açılan Alman vatandaşı Türk Edis Kayalar, polise teslim oldu.
Kısa süre önce bilinmeyen bir nedenden ötürü ABD’den Almanya’ya sınır dışı edilen 26 yaşındaki Kayalar hakkında Amerikan federal makamları, Crawford’dan şantajla 100 bin dolar (149 bin TL) sızdırmaya çalıştığı gerekçesiyle soruşturma açmıştı.
Kayalar, Crawford ve işadamı kocası Rande Gerber’den, çiftin yedi yaşındaki kızlarının bir sandalyeye kelepçelenmiş ve ağzı kapatılmış bir fotoğrafını yayımlama tehdidiyle para koparmaya çalıştı. Soruşturmayı yürüten federal adli makamlar, fotoğrafın küçük kızın bakıcısı tarafından ‘hırsız-polis oyunu’ oynarken çekildiğini ve Kayalar’ın fotoğrafı ilişki kurduğu bakıcının cep telefonundan ele geçirdiğini belirlemişti. Kendisi de mankenlik yapan Kayalar daha sonra Crawford’la temasa geçerek, fotoğrafı yayımlama tehdidiyle 100 bin dolar para istemişti. Kayalar’ın şantajından sonra çift FBI’ı durumdan haberdar etti. 1998’de evlenen ve iki çocukları bulunan Crawford ve Gerber, kızlarının fotoğrafını dağıtmak, yayımlamak veya satmak isteyen her kim olursa olsun, adli yollara başvuracaklarını duyurmuştu. (aa)