Cinsel tercihi neydi?

LONDRA - Michael Jackson gay miydi, heteroseksüel mi? Pedofili eğilimi var mıydı yoksa tam bir aseksüel miydi? Popun kralıyla ilgili en çok merak edilen konuların başında, cinsel tercihleri geliyor.
Jackson’ın en yakınları onun cinsel tercihlerini anlattı. Yakın arkadaşı J. Randy Taraborelli, “Jackson hayli feminendi. Kadın eşyaları, makyaj malzemeleri ve parfümleri kullanmayı sever, davranışlarıyla da feminen dururdu” derken; bir dönem onunla evli olan Elvis Presley’nin kızı Lisa Marie Presley ise Jackson’nın çok tutkulu bir âşık olduğunu söyledi. Tüm bunların yanı sıra anne Katherina Jackson ise “Michael tuhaf bir çocuktu. Kızlarla çıkması için onu ikna etmek gerekirdi, biraz çekingendi ve hiç kız arkadaşı yoktu” diyerek Jackson’ın seksüel tercihleriyle ilgili muhtelif yorumlardan birinde bulundu.
Kişisel hizmetçisiyse Jackson’ın makyaj eşyalarını, farlarını, rujlarını ve kremlerini her zaman bir kutunun içinde sakladığını belirterek “Benim işim bütün kadın parfümlerini kutularda saklamaktı. Michael sadece kadın kokuları kullanırdı, erkek kokuları değil. Sanırım biri ona bunun kendisini kötü göstereceğini öğretmiş” diye konuştu.
Jackson’ın eve gelip giden çocukları ‘çok sevdiği’, onlarla çok vakit geçirdiği yakınları tarafından konuşulmakta; ancak hiçbiri çocuklarla ilişki kurup kurmadığını bilmiyor. (The Daily Mail)