Cinsiyet değiştiren Nil (Rüzgar) Erkoçlar askere çağırılacak

Cinsiyet değiştiren Nil (Rüzgar) Erkoçlar askere çağırılacak
Cinsiyet değiştiren Nil (Rüzgar) Erkoçlar askere çağırılacak
Ameliyatla cinsiyet değiştirip erkek olan oyuncu Rüzgar (Nil) Erkoçlar yakında askerlik şubesine çağrılacak.

Dizi ve reklam oyuncusu Nil Erkoçlar'ın 3 hafta önce cinsiyet değiştirme ameliyatıyla erkek olduğunun ortaya çıkmasının ardından askerlik tartışması başladı.

İsmini Rüzgar olarak değiştiren 26 yaşındaki oyuncunun bu değişimin ardından askere gidip gitmeyeceği sorusuna uzmanlar yanıt verdi.

Vatan gazetesinin görüşlerini aldığı bir askeri hukuk uzmanı ise konuyla ilgili şunları anlattı:

"Şahış nüfusa erkek olarak kendini tescil ettiği zaman askerlik şube tarafından çağrılır. Yoklaması yapılır, doktora yollanır. Burada 'Askere gitmeye uygun değilim' beyanında bulunmaz ve doktorlardan da çıkan karar olumlu ise askere gider. Ama uygun olmadığını, sonradan erkek olduğunu anlatırsa doktor ya uygun değildir kararı verir ya da askeri hastaneye yollar. Oradaki tabiplerden oluşan sağlık kurulu, kontrolleri yapar ve çürüğe ayırır, elverişli değildir diye karar verir. Ama sağlık kurulu elverişli olduğunu düşünürse askere gitmek zorundadır. Birliğine teslim edildikten sonra kadınsı hareketleri olursa o zaman da askeri hastaneye sevk edilip elverişli olmadığına karar verilir”


  http://www.radikal.com.tr/112281811228186

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hexyshe - hexyshe

  Rüzgarınla bir Meltemi severek Kasırgalar yaratabilirsin. yolun açık olsun kardeşim.

  bir asker - Fidel Cinar

  TC askeri eksikti bunuda nille veya ruzgarla kapatacaklarmis. Homo seksuel askerler askerlikten atilirken kadindan erkek olmaya secen bir insani askere cagirmak her halde bir ovunmemi acaba anlayamadim radikale yakistiramadim.

  Devletin erkeklik sınavından yırtmak kimin haddine Rüzgar? - kargıyel

  Sevgili Rüzgar; kadın bedeninde erkek olarak gördüğün her şey şimdi bir erkek olarak senin de karşına çıkacak.Bu ülkedeki en mühim erkeklik testlerinden birisi olan askerlik sınavına seni de tabi tutmakta bir an bile tereddüt etmez devletimiz.Devletimize göre erkek olmak yetmiyor; erkekliğin bir de askerlikle kanıtlanması lazım, erkek olmanın borcunu devlete en 6 en fazla da 15 ay olarak ödemek lazım..

  ÖZÜLDÜM - Jan21

  Askere gideceğine çok üzüldüm. Sırf askere gitmemek için kız olmak isterdim bende :) ama gittim gördüm o yeri. Keşke görmeseydim. Rüzgar arkadaşa bolşans hayatı boyunca tabi. Ve tercihine saygı göstermek düşer herkese çünkü onun bedeni..

  ASKERLİK SADECE - pispor

  erkeklere göre değildir.kadınlarda fevkalede askerlik yaparlar.ama ne hikmetse islam tolumu kadını hep seks objesi yada çocuk kuluçkası olarak görmüş ve bu günde ,islamda kadın asla özgür ve eşit değildir.şimdi kafalardaki düşünce "NİL"in kadınmı erkek mi yada cinsel organı ne düşünceleri hisleri ne onu merak etmekteler.oysa bırakın "Nil'i yada Rüzgarı vücüdü ona aittir.kendi kişiliği hakkında o karar versin.

  Parantez - 2berna

  Parantez içindeki yazım da neyin nesi? Hem askerlikten bahsediyorsunuz hem de Rüzgar'ı parantez içine alıyorsunuz. Anlaşılan Radikal de sadece kişinin kendisini ilgilendiren bu meseleyi kullanacak, sündürecek de sündürecek.