Cinsiyet değiştiren Rüzgar Erkoçlar'a ölüm tehdidi

Cinsiyet değiştiren Rüzgar Erkoçlar'a ölüm tehdidi
Cinsiyet değiştiren Rüzgar Erkoçlar'a ölüm tehdidi
Cinsiyet değiştirme ameliyetı geçiren oyuncu Rüzgar (Nil) Erkoçlar'ın ölüm tehditleri aldığı ortaya çıktı.

Yaklaşık 1 yıldır oyunculuğa ara veren 26 yaşındaki Nil Erkoçlar’ın ameliyatla erkek olup ismini Rüzgar olarak değiştirmesinin yankıları sürüyor.

Son olarak geçen yıl TRT 1’in “Yamak Ahmet” dizisinde Anna karakterine hayat veren Erkoçlar’ın cinsiyet değiştirdiğini açıkladıktan sonra ölüm tehditleri almaya başladığı ortaya çıktı.

Milliyet’in haberine göre Erkoçlar, tehditler nedeniyle dün uzun süredir beraber olduğu sevgilisiyle oturduğu evi terk edip şehir dışına çıktı. Birkaç hafta gözlerden uzak kalmayı planlayan Erkoçlar için tehditler devam ederse devletten koruma talebinde bulunulacak.

Erkoçlar adına çok sayıda sahte twitter ve facebook hesabı da açıldı. Kısa sürede yüzlerce kişinin takip etmeye başladığı onlarca hesapla ilgili yasal işlemlerin başlatıldığı açıklandı.

DİZİ TEKLİFİ ALDI
Bağlı bulunduğu ajansa gelen iş tekliflerini “Ben artık oyunculuk yapmak istemiyorum, çok sıkıldım. Türkiye ’den ayrılacağım, yurtdışına yerleşeceğim” diyerek reddettiği öğrenildi. Şimdi erkek kimliğiyle oyunculuğa devam etme kararı alan Erkoçlar, iş teklifleri almaya başladı.


  http://www.radikal.com.tr/1122971112297112

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu haber yalanlandı. - oner1

  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22693616.asp Rüzgâr ölüm tehdidi filan almadı! Rüzgar Erkoçlar'ın annesi Sema Erkoçlar... Çocuğunuzla ilgili haberleri okuyunca neler hissettiniz? - Tabii ki sarsıldım. Hepimiz sarsıldık. Annesi, babası, kardeşleri, ailesi olarak biz Rüzgâr?ı kabulleniyoruz. Arkasında duruyoruz. Aksi düşünülemez zaten. Kötü bir şey yapmadı benim evladım. Ama bu haberler bizi yoruyor. Rüzgâr, hiçbir yere kaçmadı. Ölüm tehdidi filan almadı. Nereden çıkarıyorlar? Kafalarından uyduruyorlar! Dizi teklifi de almadı. Çocuğumuz yurtdışına da gitmedi. Biz de artık huzur bulmak istiyoruz. Lütfen rahat bıraksınlar...

  Tecrubeli gazeteci cok onemli bir soru sormayi unutmus - flexi34

  Gazeteci dedigin soru sorar. Ayse Arman vermis sazi Nil'in eline hem calmis hem soylemis. Ben olsam ileri cocuk sahibi olmak isterse Thomas Beatie gibi hamile kalir miydi? Cevap?

  yeter artık - abcxyz123

  Hem bunları üstüste manşet yapıyor medya, her gün yazarak gündemde tutuyor, hem de sonra böyle bir şey olduğu vakit yeni manşetlere vesile oluyor. Bu Arda Kural adlı oyuncu şizofren denildiği zaman da böyle oldu, şimdi de öyle. Burada cinsiyet değiştiren kişiyle ilgili haber de tabii bir de üstüne cinsiyetçilik de var. İnsanları rahat bırakın.

  .. - holdme12

  Medya bu konuda yapıcı davranması, "AMELİYATLA ERKEK OLMUŞ!!!!!!!!" tarzı basit haberciliğin ürünü başlıklarla haberler yaptı, olayı duymayan kalmadı. Bunu Türkiye gibi bir ülkede yaptılar. Sonunun böyle olacağı belliydi. İnsanların özel hayatlarının bir de bu şekilde, basitçe afişe edilmesi iğrenç bir durum. İçinde yaşadığım ülkeden, toplumdan, medyasından tiksinmeye başladım.

  Ultra cinsiyetçi Türkiye - berlin1355

  Gerici denilen İran'da cinsiyet değiştirme operasyonlarını devlet subvanse ediyor. Türkiyedeki cinsiyetçilik gerçekten ürkütücü boyutlarda. Bu ölüm tehdidini yapan kişi hangi saikle yapıyor anlamıyorum.Kadın olan erkeklere " yüce bir cinsten aşağılık bir cinse geçti" diye hakaret ediliyor bu çok yaygın. Bu da şu olabilir belki "yüce cinse aşağılık sahte bir giriş"? Akılalmaz gerilikte insanlar var. Çağdışı, gerici desem bu insansılara heralde post-aydınlanmacılar beni aydınlanmacılıkla suçlamazlar.

  öz ke - huseyi

  bir insan özgür iradesi ile verdiği bir kararı başkasını niye ilgilendiriyor tehdit ediliyor baskı altına alınıyor sahte yüzünü bize dahamı güzel geliyor bırakın insanlar özgür olsunlar günahları kendilerine yazılır korkmayın

  İnandınızmı? - Clear

  Başından beri reklam kokan bu habere hemen inandınız mı? Cinsiyet değişiminden bahsetmiyorum.Beni hiç ilgilendirmez çünkü...Ülkeyi terk edecekmiş,oyunculuğu bırakacakmış ama vazgeçmişmiş,şimdi teklifleri değerlendiriyormuş,yok tehdit ediliyormuş.Kime ne,kim tehdit ediyormuş? Onu da yazın da fikir sahibi olalım.Bunların hepsi buram buram reklam kokuyor.Sanki dünkü "oğlunu ölümle tehdit eden albay" haberinden esinlenilmiş.Geeeeç bunları...