Cinsiyet değiştiren Rüzgar Erkoçlar'a ölüm tehdidi

Cinsiyet değiştiren Rüzgar Erkoçlar'a ölüm tehdidi
Cinsiyet değiştiren Rüzgar Erkoçlar'a ölüm tehdidi
Cinsiyet değiştirme ameliyetı geçiren oyuncu Rüzgar (Nil) Erkoçlar'ın ölüm tehditleri aldığı ortaya çıktı.

Yaklaşık 1 yıldır oyunculuğa ara veren 26 yaşındaki Nil Erkoçlar’ın ameliyatla erkek olup ismini Rüzgar olarak değiştirmesinin yankıları sürüyor.

Son olarak geçen yıl TRT 1’in “Yamak Ahmet” dizisinde Anna karakterine hayat veren Erkoçlar’ın cinsiyet değiştirdiğini açıkladıktan sonra ölüm tehditleri almaya başladığı ortaya çıktı.

Milliyet’in haberine göre Erkoçlar, tehditler nedeniyle dün uzun süredir beraber olduğu sevgilisiyle oturduğu evi terk edip şehir dışına çıktı. Birkaç hafta gözlerden uzak kalmayı planlayan Erkoçlar için tehditler devam ederse devletten koruma talebinde bulunulacak.

Erkoçlar adına çok sayıda sahte twitter ve facebook hesabı da açıldı. Kısa sürede yüzlerce kişinin takip etmeye başladığı onlarca hesapla ilgili yasal işlemlerin başlatıldığı açıklandı.

DİZİ TEKLİFİ ALDI
Bağlı bulunduğu ajansa gelen iş tekliflerini “Ben artık oyunculuk yapmak istemiyorum, çok sıkıldım. Türkiye ’den ayrılacağım, yurtdışına yerleşeceğim” diyerek reddettiği öğrenildi. Şimdi erkek kimliğiyle oyunculuğa devam etme kararı alan Erkoçlar, iş teklifleri almaya başladı.