Çırılçıplak doğada...

Çırılçıplak doğada...
Çırılçıplak doğada...
Hem doğayla iç içe olmak hem de konforundan ödün vermek istemeyen kampçılar için şeffaf çadır tasarlandı

Fransız tasarımcı Pierre Stephane Dumas, ‘ağaç baloncuk’ (Bubble Tree) adını verdiği çadırlar sayesinde yıldızları veya gündoğumunu izlemek ama bu sırada börtü böcekle uğraşmak istemeyen konformist kampçıların imdadına yetişti. Normal bir kamp çadırında veya karavanda kalanların bu görüntüleri kaçırdığını fark eden tasarımcı, şimdi onlara lüks otel odası rahatlığı sunuyor. Giysi dolapları, raflar, elektrik ve çift kişilik yatak gibi donanımlara sahip baloncuklar, aslen iki yetişkin için tasarlanmış ama küçük bir çocuk odası içerecek şekilde de adapte edilebiliyor.
Çadırların üç çeşidi mevcut. Komple transparan ‘kristal baloncuk’, 360 derece kesintisiz manzara sunuyor. Özel hayatına biraz daha düşkün kampçılar içinse tavanı şeffaf, etrafı kısmen kapalı bir model tasarlanmış. ‘Kır evi’ adlı en geniş çadırdaysa tuvalet ya da daha küçük bir yatak odası niyetine kullanabilecek fazladan bir oda mevcut.
Dumas, çadırları dışarıdan gelen sesi minimuma indirecek, çadırın içindeki sesleriyse artıracak şekilde tasarladığını, bu sayede kampçıların daha sessiz konuşmalarını sağlayarak
huzurlu bir atmosfer yaratmaya çalıştığını söylüyor. Çadırlar Fransa ’da geceliği yaklaşık 930 TL’ye kiralanabiliyor, 17 bin TL’ye satın alınabiliyor. (The Daily Mail)


    ETİKETLER:

    Fransa