CNN Türk'te değişim başlıyor

CNN Türk'te değişim başlıyor
CNN Türk'te değişim başlıyor

Metin Uca, Reha Muhtar, Aslı Öymen, Yavuz Oğhan, Süleyman Sarılar, M. Ali Birand, ve Dinç Üner (soldan sağa) yeni çalışma dönemini açıklamak üzere bir aradaydı. FOTOĞRAF: AHMET CUMALI

1999 yılından beri kendini sürekli yenileyerek yoluna devam eden CNN?Türk, haftaya taptaze bir giriş yaptı. Yeni dönemin detaylarını dün açıklayan kanalın, izleyicilerine sürprizleri var

İSTANBUL - CNN Türk ekranı yenilendi. Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Birand’ın öncülüğünde daha dinamik bir haber kanalı olmak için kolları sıvayan CNN Türk ekibi, izleyiciye bu haftadan itibaren birbirinden ilginç programlarla seslenecek. İlk yayınını 11 Ekim 1999’da yapan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını benimseyen CNN?Türk, son altı yıl içinde sürekli yenilenmiş, son dakika haberleri, kültür-sanat, sağlık, ekonomi ve spor programlarıyla farklılığını ortaya koymuştu.
Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Birand dün düzenlenen toplantıda, CNN Türk’ün canla başla çalışan bir ekip tarafından bugünlere getirildiğini, izlenme oranlarıyla değil sadece seyircinin güveniyle doğru ve dürüst habercilikle ilgilendiklerini söyleyerek, kanalın habercilik ilkelerinden taviz vermeden yayın hayatını  sürdüreceğini açıkladı. 

Uca, her şeye maydonoz olacak
CNN Türk’te yeni dönemde yaşanan en büyük değişim, uzun süredir ekranda görünmeyen haberci Reha Muhtar’ın ekrana dönmesiyle yaşanacak. Reha Muhtar, alışıldık haber programlarından farklı bir formatla hafta içi her gece saat 23.00’da CNN TÜRK’te olacak. ‘Reha Muhtar’la Çok Farklı’ adlı program gündemi farklı bir bakış açısıyla değerlendirecek, bildik Reha Muhtar üslubuyla gündem renklenecek.
Sivri dili ve mizahi yaklaşımıyla tanınan Metin Uca da CNN Türk ekranında. ‘Metin Uca’yla Maydonoz’ adlı program hafta içi her gün 19.00’da yayımlanacak. Uca, “Bu programla her şeye maydonoz olacağım” diyor. Metin Uca yeni programında da, ‘günün gafı, safı ve lafı’nı haka dansıyla ödüllendirecek. Şirin Payzın’ın sunduğu ana haber bülteni 360 Derece hafta içi her gün 18.00’da ekrana gelecek. CNN Türk, hafta içi her gün saat 11.00’dan 16.30’a kadar gündem haberlerini Pelin Çift, spor haberlerini Nebil Evren, ekonomi haberlerini Deniz Bayramoğlu ve Ankara haberlerini Hande Fırat ile ele alacak. 

Hafızalar tazelenecek
Web sitesi ‘cnnturk.com’da öne çıkan haberler, anket sonuçları, en çok okunan haber detaylarıyla ‘Net’ten Haber’ bölümünde olacak. Ekonomi haberlerinin detayları GONG’da, öne çıkan isimlerle yapılan röportajlar CNN Türk’ün Manşeti’nde, geçmişte yaşanıp hafızalardan silinmiş olaylar ve tanıkları ‘Nasıl Unuttuk’ bölümünde ekranda olacak.
Seçim dönemi boyunca ‘Meydanın Dili’ adlı programla meydanlardaki gelişmeleri aktaracak olan CNN Türk, tarihte yaşanmış olaylarıysa ‘Geçmişin İzinde’ ile  ekrana getirecek. Ayşenur Arslan ile ‘Medya Mahallesi’, Yavuz Oğhan ve Erhan Karadağ ile Yedi/24 ve Demet Güven ile ‘Şehir Fısıltıları’ da kanalın yenileri arasında. (Yaşam Servisi)