'Çoban köpeği gibi koksa bile daha sağlıklı'

Antibakteriyel sabunlar yerine evde kendi hazırladığı özel karışımı kullanan Brad Pitt'e uzmanlardan destek geldi.

Antibakteriyel sabunlar yerine evde kendi hazırladığı özel karışımı kullanan Brad Pitt’e uzmanlardan destek geldi.

ABD ’li ünlü oyuncu Brad Pitt’in temizlikte sabun yerine kendi hazırladığı özel karışımı kullanması, ‘antibakteriyel sabun’ tartışmasını bir kez daha gündeme getirdi. National Enquirer dergisinin iddiasına göre, kimyasal maddeler içerdiği için sabundan uzak duran Brad Pitt, temizlik için evde hazırladığı elma, elma sirkesi ve limon karışımını kullanıyor. Dergi, hayat arkadaşı Angelina Jolie’nin Brad Pitt için kullandığı karışım nedeniyle “Çoban köpeği gibi kokuyor” dediğini de yazdı. Peki uzmanlar bu konuda ne diyor?

Vatan'dan Öznur Karslı'nın haberine göre göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta’nın bu konudaki değerlendirmesi şöyle: “Temizlik ürünlerinde bulunan binlerce katkı maddesinin insan sağlığına ciddi zararları var. Bu katkı maddelerinden biri de “triklosan” isimli kimyasal. Brad Pıtt’ın kullandığı su, limon ve elma sirkesi karışımı gayet sağlıklı kokusu kötü olsa da.”

Medical Park Fatih Hastanesi’nden uzm. Dr. Ebru Talum ise şöyle konuştu: “Antibakteriyel ürünlerin içinde antiseptik maddeler var. Evin yerini temizlemek için arap sabunu, eller için zeytinyağ ve defne özlü kalıp sabunlar kullanılmalı.”