'Çobanlara' destek

'Çobanlara' destek
'Çobanlara' destek

Hollywood’un yıldız ismi Pamela Anderson, çevre örgütü ‘Sea Shepherd’ın (Deniz Çobanı) balinaların kurtarılması için başlattığı bir kampanyada yer aldı. Sahil Güvenlik dizisiyle adını duyuran 45 yaşındaki Kanadalı oyuncu, örgüte ait SSS Brigitte Bardot teknesinde ve bindiği jetski’de objektiflerin karşısına geçti.
Siyah mayosuyla poz veren Anderson, Pasifik Okyanusu’nda yürütülen yasadışı balina avına karşı mücadele çağrısında bulunurken, balıkçılık firmalarının da avcılık yasalarına uymaları gerektiğini söyledi.
Bugüne kadar yaptığı pek çok eylemle adını duyuran Sea Shepherd, pek çok ülke tarafından eko-terörist bir oluşum olarak nitelendiriliyor. Örgütün lideri Paul Watson uluslararası anlaşmaları çiğneyen balıkçı gemilerini batırmasıyla ünlü . Greenpeace’ten ayrılarak Sea Shepherd’ı kuran kaptan Watson, ekibiyle birlikte Japon balina avcılarına karşı mücadele ediyor.
Öte yandan bu kampanya, Pamela Anderson’un ilk çevreci hareketi değil. Ünlü oyuncu daha önce de PETA’nın pek çok reklamında gönüllü olarak yer almış, Abu Dabi’de de çevre dostu bir ‘otel’ yaptırmıştı.