Çocuk Ferrari, baba sanık koltuğuna!

Çocuk Ferrari, baba sanık koltuğuna!
Çocuk Ferrari, baba sanık koltuğuna!
Hindistan'da 9 yaşındaki oğlunun Ferrari kullanmasına izin veren baba hakkında dava açıldı

YENİ DELHİ - Halkın büyük bir kesiminin yoksulluk içinde yaşadığı Hindistan 'da 9 yaşındaki oğlunun son model Ferrari arabasını kullanmasına izin veren baba, mahkemeye sevk edildi.

Ülkenin güneybatısındaki Kerala eyaletinin yetkilileri, Muhammed Nisham hakkında, küçük yaşta birinin araç kullanmasına izin vermek ve sorumluluğu altındaki çocuğun hayatını tehlikeye atmak suçlarından dava açıldığını belirtti. Kefalet için başvuruda bulunan Nisham'ın otomobiline geçici olarak el konuldu.

Nisham, 9 yaşındaki oğlunun doğum gününde otomobil kullanmasına, 7 yaşındaki diğer çocuğunun da ağabeyine yolcu koltuğunda eşlik etmesine izin vermişti. Çocukların anneleri, yolculuğu kameraya çekmiş ve video paylaşım sitesi Youtube'a yüklemişti.

Video, süper zenginlerin mal varlıklarının sık sık haber programlarına konu olduğu Hindistan'da yoksul halkın büyük tepkisini çekmişti.

Halkın videoya neden tepki gösterdiğini anlamadıklarını belirten anne Amal Nisham ise 5 yaşından bu yana aileye ait Lamborghini, Bentley ve Ferrari gibi arabaları kullanan çocuklarıyla gurur duyduğunu söyledi.

Kochi kentinde tütün ve emlak ticareti yapan Nisham'ın 4 milyon dolar değerinde 18 otomobili olduğu belirtiliyor. (aa)


  ETİKETLER:

  Hindistan

  ,

  haber

  ,

  Ferrari

  ,

  Emlak

  ,

  yoksulluk