Çocuk Filmleri Festivali, Mersinli çocuklarla buluşuyor

Çocuk Filmleri Festivali, Mersinli çocuklarla buluşuyor
Çocuk Filmleri Festivali, Mersinli çocuklarla buluşuyor
Çocuk Filmleri Festivali, bugün ve yarın Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda devam edecek gösterimlerle Mersinli çocuklarla buluşmaya devam edecek.

Garanti Bankası ve TÜRSAK Vakfı’nın işbirliğiyle, daha önce İstanbul , İzmir gibi şehirlerde düzenlenen Garanti Mini Bank Çocuk Filmleri Festivali'nin onuncusu, ülkenin dört bir yanındaki çocukları dünyanın her yerinden gelen sinema filmleriyle buluşturmak üzere Anadolu’da yolculuğa çıktı. 2009’da Mardin ve Urfalı, 2010’da Adıyaman ve Diyarbakırlı, 2011’de Ordu ve Karslı; 2012’de ise Konya ve Aksaraylı çocukların büyük ilgisiyle karşılanan festivalin açılışı, 25 Nisan 2013 tarihinde Mersin Büyükşehir Belediyesine ait Kongre ve Sergi Sarayı’nda 800 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Törende bu seneki çevre teması kapsamında düzenlenen resim yarışmasında ilk üçe giren öğrencilere Garanti Bankası Genel Müd. Yrd. Onur Genç tarafından Minimatik hediye edilirken, Türsak Vakfı tarafından dereceye giren ilk 20 eser sahibine sürpriz hediyeler dağıtıldı.

Tören sonunda Uluslararası Berlin Film Festivali’nden ödüllü ‘Şehre İnen Kirpiler’ filmi masalcı abla Fulya Aksular anlatımıyla çocuklar ile buluştu.

Bugün ve yarın Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda devam edecek gösterimler ücretsiz olarak Mersinli çocuklarla buluşmaya devam edecek.