Çocuk model tartışması, yeniden...

Çocuk model tartışması, yeniden...
Çocuk model tartışması, yeniden...
Çok küçük yaşlarda modelliğe başlayan ve kendisine şuh pozlar verdirilen 12 yaşındaki Fransız model Thylane Blondeau bu sefer de ülkesinin en önemli moda dergilerinden 'Jalouse'un kapağında yer alarak tartışmaları ateşledi.

Henüz 10 yaşında iken Vogue Paris için kışkırtıcı pozlar vermesinden yaklaşık olarak üç yıl sonra, çocuk model ilk ‘yetişkin’ dergi kapağında yerini aldı. Saçını uzun at kuyruğu şeklinde bağlayan ve örgülü hırka giyen Thylane Blondeau Jalouse için, dergisinin nisan kapağında yeni Kate Moss benzetmesi yapıldı.
Jean Paul Gaultier ile yola çıkan ve Lacoste için kampanyalara start veren model, sahne görüntülerini paylaşmak için Twitter hesabını kullandı. Genç model, sık sık ağır makyaj ve leopar desenli ürünleri tercih etmesiyle eleştiriliyor. Ama yine de Tumblr’da moda ikonu haline geldi. Eski futbolcu Patrick Blondeau ve oyuncu Veronika Loubry’nin kızı olan Fildişi Sahili doğumlu Thylane, Tom Ford tarafından düzenlenen Vogue Paris’in Ocak 2011 sayısında üne kavuşmuştu.

Çocukların reklam ve medyada kullanılmasını önlemek için İngiltere Başbakanı David Cameron ve Anneler Birliği tarafından düzenlenen zirvede Anneler Birliği’nden Fleur Dorrell, fotoğrafları rahatsız edici bulduğunu söylemişti.