Çocuk şenliği başlıyor!

Çocuk şenliği başlıyor!
Çocuk şenliği başlıyor!

Islık Sever Max

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bu yıl 29.'sunu düzenlediği Çocuk Şenliği'nde tamamı ücretsiz gösterimlerle çocukları tiyatroyla buluşturacak.

Bu yıl 22-28 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 29. Çocuk Şenliği’nde, 13 konuk çocuk tiyatrosu topluluğu ve İBB Şehir Tiyatroları’ndan toplam 22 farklı çocuk oyunu ücretsiz olarak izlenebilecek.

Şenlik süresince Kâğıthane Sadabad, Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu, Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu, Fatih Reşat Nuri, Kadıköy Haldun Taner, Üsküdar Kerem Yılmazer ve Ümraniye sahnelerinde gerçekleştirilecek oyun gösterimlerinin yanı sıra; yogadan kuklaya farklı başlıklarda gerçekleştirilecek olan atölyeler de çocukları bekliyor. Barışa Müzik Vakfı’ndan Gülşah Çakar’ın flüt dinletisi ve Okay Temiz Ritim Atölyesi’ne katılan çocuklar tarafından gerçekleştirilecek mini konser de şenlikte izlenebilecek. Ayrıca şenlik kapsamında görme engelli çocuklar için ‘Islık Sever Max’ adlı çocuk oyunu da İBB Şehir Tiyatroları oyuncuları tarafından okuma tiyatrosu olarak sunulacak.

İBB Şehir Tiyatrosu sahnelerinden alınacak davetiyeyle oyunların izlenebileceği şenlikte, farklı yaş gruplarına göre hazırlanmış atölyelere katılım için rezervasyon yapılması gerekiyor.

Bilgi ve rezervasyon için: Kağıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi: 0212 3217395 / Dahili: 23