Çocuklar için 'Müzik Kutusu'

Çocuklar için 'Müzik Kutusu'
Çocuklar için 'Müzik Kutusu'
Çocuklara uygulamalı genel müzik bilgisi vermeyi amaçlayan Müzik Kutusu etkinliği, pazar günü Kartal'da gerçekleştirilecek. Etkinlik ücretsiz

Çocukları müzikle tanıştırmayı hedefleyen Müzik Kutusu, bu kez Kartal’a konuk oluyor. Çocukların, hem müzik dünyasının seçkin eserler hem çocuk parçaları hem de popüler şarkılarla tanışmalarını, orkestra içerisindeki çalgıları tanımalarını, besteciler ve genel müzik tarihi hakkında bilgiler edinmelerini amaçlayan Müzik Kutusu adlı proje, 17 Şubat Pazar günü saat 12.00’de Bülent Ecevit Kartal Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Anaokulu ve ilköğretim öğrencilerinin ilgisini çekecek şekilde hazırlanan Müzik Kutusu’nda, anlatıcılık görevini üstlenen pedagog ile piyano/klavye, keman, gitar, flüt, perküsyon ve gitar vokal’den oluşan 7 kişilik orkestra sahnede olacak.
Seyircilerin sahneye aktif olarak katılımı sağlanan interaktif projede çocuklar, kurgulanan oyunlarla orkestra eşliğinde şarkıları seslendirecek. Bu sırada çocukların ve ailelerinin orada bulunan müzik aletleri ile de sahnedeki performansa katkıda bulunmaları da sağlanıyor. Örneğin çalımı kolay bir takım vurmalı çalgı, çocuklara dağıtılarak orkestra eşliğinde bir parça çalmaları ve gösterinin bir parçası olduklarını hissetmeleri hedefleniyor. Aynı şekilde seyircilerden o sırada oluşturulacak bir koroda sahnede yerini alarak performansa katkıda bulunuyor. Giriş ücretsiz.