Çocukların şenliği bugün başlıyor

Çocukların şenliği bugün başlıyor
Çocukların şenliği bugün başlıyor

Minifest bugün ve yarın Selamiçeşme Özgürlük Parkı?nda.

İSTANBUL - İKSV’nin bu yıl bugün ve yarın ilk defa Kadıköy yakasında, Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilecek olan çocuk şenliği Minifest, katılımcı çocuklar ve ailelerini eğlenceli sanatsal aktivitelerle buluşturacak. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve Kadıköy Belediyesi’nin de destek verdiği Minifest, 3-12 yaş çocuklara yönelik etkinlik ve atölye çalışmalarıyla geleceğin sanatsever ve sanatçılarına ‘özgür sanat alanı’ açıyor. Herkese açık olacak Minifest, 10.00-17.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.
Park festival dev heykeller, kukla atölyeleri, plastik sanatlar, origami, dans, tiyatro ve müzikle çevrelenecek. Festivalde bu yıl ilk kez bir ‘Rap ve DJ’lik atölyesi’ de düzenlenecek. Spora meraklı minikler, İbrahim Kutluay Basketbol Akademisi eğitmenlerinin atölyesine katılabilecek. İllüzyonist Sermet Erkin de çocuklarla olacak. Doğal Hayatı Koruma Derneği’nin hazırladığı ‘Doğa Oyunları’ çocuklarda doğa ve çevre bilincini geliştirmeye hazır. 
PACE Çocuk Sanat Merkezi eğitmenleri çocuklarla beraber pet şişelerden ‘Çöpten Dev Heykeller’ ve rengârenk hamurlardan ‘Zıplayan Heykeller’ yapacak, Kurmalı Salyangoz Gezici Kukla Grubu da ‘Kuklalarla Dört Mevsim’ adlı kukla gösterisiyle çocuklarla olacak. Fotoğraf meraklısı çocuklarsa Kodak’la ‘Şip Şak Fotoğraf Atölyesi’nde kendi karelerini yaratmak üzere mini bir eğitimden geçecek. (Yaşam Servisi)