Coen Kardeşlerin son filmi de Filmekimi'nde

Coen Kardeşlerin son filmi de Filmekimi'nde
Coen Kardeşlerin son filmi de Filmekimi'nde
Coen Biraderler'in yanı sıra kısa süre önce kaybettiğimiz James Gandolfini'nin başrolünü üstlendiği 'Enough Said' de festival programındaki yerini aldı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 28 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında yapılacak Filmekimi programına yer alan filmlere Coen Kardeşler’in, bu yıl Cannes Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödül’ü alan son filmi ‘Inside Llewyn Davis’, Nicole Holofcener’in, yakın zamanda kaybettiğimiz ünlü oyuncu James Gandolfini’nin başrolünü üstlendiği ‘Enough Said’ ve Bobo Jelcic'in, geçen hafta sona eren Saraybosna Film Festivali'nde ödülleri toplayan ‘A Stranger/Yabancı’ filmleri de eklendi.
‘Inside Llewyn Davis’, Oscar Isaac’ın canlandırdığı genç bir şarkıcının 1961 yılında New York'ta folk müzik dünyasında ayakta kalabilme mücadelesini anlatıyor.
Amerikan bağımsız sinemasının dikkat çeken isimlerinden Nicole Holofcener’in yazıp yönettiği son filmi ‘Enough Said’ ise bir ilişkiye başlamanın zorluklarını anlatan bir romantik komedi.
Bobo Jelcic’in ‘A Stranger/Yabancı’ de ölüm ve yaşam üzerinden savaş sonrasında Bosna'nın bölünmüşlüğünü üzerine.
12. Filmekimi sinemanın en iyi ve en güncel örneklerini sadece İstanbul’a değil, Türkiye ’nin farklı noktalarına da eriştirme hedefini bu yıl da gözetiyor. Geçen yıl İstanbul sınırlarını aşarak altı şehirde daha sinemaseverlere ulaşan Filmekimi, bu yıl Bursa, İzmir, Diyarbakır, Gaziantep, Trabzon ve Ankara ’da düzenlenecek.