Çok geç olmadan!

Çok geç olmadan!
Çok geç olmadan!
AFAD ve Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen ve Türkiye'nin ilk afet yönetimi fuarı olma özelliği taşıyan IDME - 2. Uluslararası Afet Yönetimi Fuarı ve Konferansı, 28-30 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı – AFAD ve T.C. Sağlık Bakanlığı’nca desteklenen; “Çok geç olmadan!” sloganıyla da hayata geçirilen 2. Afet Yönetimi Fuarı/Konferansı bu yıl 28-30 Ağustos tarihleri arasında Yeşilköy, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Dünya çapında bir insani yardım kuruluşu olan İngiltere merkezli Al Khair Foundation’un da ana sponsorluğunu üstlendiği ve ülkemizde de afet alanında faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunca desteklenen konferansın bu yıl ki teması: ‘Küresel Tehdit, Yerel Tecrübeler: Afet Yönetiminde Sürdürülebilirlik.’

Fuar boyunca katılımcılar bazı hizmetler konusunda bilgilendirilirken afet döneminde kullanılabilecek birçok ekipmanı da yakından görme imkânı bulacak. Fuar merkezinde verilecek hizmetler ve ekipmanlardan bazıları ise şöyle: Arama kurtarma, ilk yardım, acil durum, afet erken uyarı sistemleri, denetim teknolojileri, kesme ve ayırma, kurtarma ve kazı, tıbbi yardım, endüstriyel sağlık ve güvenlik , kişisel koruma, su altı ve üstü arama-kurtarma, havadan mücadele, sivil savunma ve korunma için lojistik, yangın önleyici, durdurucu, geciktirici, söndürücü ve görüntüleme, kontrol, alarm sistemleri, yangın ve itfaiye araç trafik güvenlik, jeneratörler, bataryalar ve şarj sistemleri, algılama, ölçüm, analiz ve temizleme cihazları malzemeleri ve ekipmanları.