@ubuget

Çok seviyorum, rica ederim ben daha çok seviyorum!

Çok seviyorum, rica ederim ben daha çok seviyorum!
Çok seviyorum, rica ederim ben daha çok seviyorum!
Genellikle anlaşmalı boşanmalar, velayetler, aileiçi şiddetlerle gündeme gelen 'meşhurlar cumhuriyeti birliktelikleri' geçen haftayı alışılmışın dışında ilan-ı aşk yarışıyla geçirdi. İşte aşkın ömrüyle ilgili tartışmaları bile doğrudan etkileyebilecek o aforizmalar ve sahipleri.  
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- Genellikle ‘anlaşmalı boşanmalar’, ‘süresiz ayrılıklar’ ‘velayetler’, psikolojik ve fiziksel şiddetlerle gündeme gelen ‘meşhurlar cumhuriyeti birliktelikleri’ geçen haftayı alışılmışın dışında ilan-ı aşk yarışıyla geçirdi.     

İçerik açısından ‘Posta Yurdum Şairleri’nden esintiler taşıyan seslenmeler, ‘ömrü ömre ekleyip gerekirse kendini sevgiliye feda etmek’ ortak paydası altında birleşiyor. Aşkın ömrüyle ilgili tartışmaları bile doğrudan etkileyebilecek o aforizmalar ve sahipleri.

 

SEN BENİM İÇİN DOĞDUN BEN SENİN İÇİN ÖLÜRÜM!
Haftanın açılışını geçtiğimiz yılın eylül ayında Gülben Ergen’le nikah masasına oturan Erhan Çelik yaptı! Tanınmış haber sunucusu, Ergen’in doğum gününü ölüm ve yaşam imgeleriyle desteklediği şiirimsi mesajıyla kutlayan Çelik, Ergen’e şu satırlarla seslendi:  

“Doğum da insan için, ölüm de. Sen benim için doğdun, ben senin için ölürüm. Sadece bugün için değil, nefes aldığım her an senin için şükrüm."‘İYİ Kİ BULDUN BENİ’
İkinci doğum günü kutlaması da Ceyda Düvenci’den sevgilisi Bülent Şakrak için geldi. Çelik’in satırlarındaki ‘benim için doğdun’la kendini ilişkinin merkezine koyan anlayış Düvenci’nin satırlarında da ‘İyi ki buldun beni’  ile karşılık buluyor Açıklamanın - ilan-ı aşkın tam metniyse “Hayat arkadaşım, ömürlüğüm, neşem, sırdaşım, gözümün ışığı, gücüm, sevgilim, eşim... İyi ki buldun beni. Seninle dimdik durmak muhteşem. Tanıdığım güne binlerce şükür. Adamlığına, insanlığına saygı duymak ne büyük keyif... İyi ki doğdun. Seni seviyorum çok ve sonsuz” şeklinde.  

 

İYİ Kİ EŞİM OLMUŞSUN RAFET’İM!
Ceren Kalpakarslan da eşi Rafet El Roman’ın yanağına bir buse kondurduğu fotoğrafının altında bıraktığı anekdotla sevgilisinin doğum gününü sosyal medya üzerinden kutlamayı ihmal etmedi: “İyi ki varsın, iyi ki doğmuşsun. İyi ki eşim olmuşsun Rafet'im. Nice sağlıklı ve mutlu senelere aşkım”İREM DERİCİ: KEŞKE HAYAT HEP BÖYLE SÜRSE
Şarkıcı İrem Derici ve eşi Rıza Esendemir de mutluluklarının bir ömür sürmesini dileyen tanıdık simalardan. Konserlerine eşiyle birlikte çıkmaya başlayan Derici, Esendemir’le bir ömür sürdürmeye o kadar motive olmuş ki kendisine “Eşinizle aynı sahneyi paylaşmak nasıl bir duygu?” diye soran gazetecileri, “Aynı evi ve aynı sahneyi paylaşmak mükemmel bir duygu. Keşke hayat hep böyle sürse” diyerek yanıtladı...

ENGİN ALTAN DÜZYATAN –NESLİŞAH ALKOÇLAR: EVLİLİKTEN DAHA ÖNEMLİ ÇOK ŞEY VAR!                                                                    
Aşk haftasının finali Neslişah Alkoçlar’dan geldi. Engin Altan Düzyatan ile nikah masasına oturan Alkoçlar, evliliklerinin birinci yılını Instagram'a yazdığı duygusal bir mesajla kutladı. Eşi ile birbirlerine sarıldıkları fotoğrafı sayfasında paylaşan Alkoçlar, altına "Bir ömür boyu birlikte olmak, bir ömür boyu aile olmak... Ve bu ailenin kalabalık olması, içimde senden bir parçanın nefes alması... Sana sonsuz bir aşk beslemek... Evlilikten daha önemli, çok şey var! Ama tabi ki bu bir başlangıç ve bu başlangıç kutlanır... 1. yılımız kutlu olsun" notunu düştü.